| Alex_9605 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un sport care sa imi dezvolte musculatura. ce sport mi-ati putea recomanda?

Răspuns Câştigător
| Midnight Rain a răspuns:

Orice sport care implica mai multa forta decat miscare aeroba. Pe primul loc ar fi bodybuilding-ul, apoi artele martiale si inotul ar fi cateva sugestii.
Pentru o crestere musculara eficienta va trebui sa mai ai o dieta bogata in proteine si un program de antrenament echilibrat pentru a nu suprasolicita organismul. Si odihna suficienta, deoarece muschii cresc in timp ce dormi, dupa antrenament. Succes!

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inotul este cel mai solicitant sport. Dupa el vine tenisul de camp... Depinde mult si ce-ti place. Mie, de exemplu, imi place basketul... Si mi-a dezvoltat musculatura frumos... In special picioarele... Si bratele cand il practic suficient de des... Persoanele care joaca tenis zic eu ca au un fizic foarte atragator...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Karate...rezultate sigure in cativa ani.