| Georgii97 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la alt liceu si nu stiu cum se procedeaza. sunt in clasa a IX-a. imi puteti explica va rog daca ma mai pot transfera acum sau doar la sfarsitul semestrului? Si daca se poate ce acte ar trebui? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| loveisfreedom a răspuns:

Doar la sfarsitul semestrului poti sa te transferi (daca ai contacte la acea scoala se poate intampla si in timpul semestrului), trebuie sa iti iei dosarul si sa il duci la acea scoala.dar poate si diriginta/ul tau sa iti explice cum trebuie sa procedezi.

1 răspuns:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Da poti la sfarsitul semestrului dar s-ar putea sa trebuiasca sa dai si o diferenta la unele materii