| Bambicuochiiverzi a întrebat:

Vreau sa merg la facultate da nu stiu daca la arte sau surnalism tat vrea drept dar eu vreau jurnalism voi care credeti ca e de viitor si mai buna?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Eu sunt la Jurnalism si iti spun ca e o facultate buna. La drept in Romania iti trebuie pile. Ca avocat esti un muritor de foame, pana sa ajungi mai sus esti deja batran. La jurnalism poti lucra inca din timpul facultatii la un radio, la un ziar, o televiziune. Bafta!

1 răspuns:
| Ioana2012J a răspuns:

Jurnalism. Deşi, dacă dai la arte şi ai talent, poţi câştiga bine şi ca designer sau nu ştiu, depinde de specializarea pe care o vei alege. Să ştii că şi la jurnalism vei avea nevoie de pile, dar nu ca la drept. Succes aşadar!