| adelina899 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar cartile de biologie pentru a 9a si a 10a dar sunt foarte multe pe care ziceti sa le iau, care sunt cele mai bune ( editura) Funda

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In cazul asta, iti recomand sa faci niste pasi inversi. Adica, vezi exact ce anume contine programa pentru bac la biologia pe care vrei tu s-o dai si apoi cauta in librarii manualele care cuprind TOT ce ai tu in programa. Cu ocazia asta, vezi si care manual ofera informatie mai completa si mai accesibila.
Imi pare rau, dar eu cunosc numai manualele de franceza; cu biologia n-am nicio treaba.
O idee: nu stiu exact daca Editura Humanitas a scos vreodata manuale de biologie pentru clasele a IX-a si a X-a. In caz ca da, sigur sunt, de departe, cele mai bune manuale.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu prea ti-e completa intrebarea. In ce clasa esti? Daca esti intr-a IX-a sau a X-a, iti cumperi cartile pe care ti le indica profesorul respectiv, pentru ca toata clasa va lucra pe acelasi manual.
Poate dai niste precizari? Ca nu-i pe bani.

| adelina899 explică (pentru ardnaxur1961):

Le iau sa invat pentru bac big grin

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru adelina899):

In cazul asta, iti recomand sa faci niste pasi inversi. Adica, vezi exact ce anume contine programa pentru bac la biologia pe care vrei tu s-o dai si apoi cauta in librarii manualele care cuprind TOT ce ai tu in programa. Cu ocazia asta, vezi si care manual ofera informatie mai completa si mai accesibila.
Imi pare rau, dar eu cunosc numai manualele de franceza; cu biologia n-am nicio treaba.
O idee: nu stiu exact daca Editura Humanitas a scos vreodata manuale de biologie pentru clasele a IX-a si a X-a. In caz ca da, sigur sunt, de departe, cele mai bune manuale.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Noi folosim editura All, este foarte buna.
Succes.

| Blablablueeyes1994 a răspuns:

Cu siguranta editura "Corint" e cea mai buna. Mie asta mi s-a recomandat de fiecare data cand am intrebat de editura. happy