| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mi cumpar tigari la bucata. Daca cer la magazin tigari la bucata ma va intreba de care? Sau imi da de care are incepute?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intai te intreaba cati ani ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se vand tigari la bucata?

| justanotheruser99 a răspuns:

La magazin nu îți da la bucata. Încearcă intr-un bar. Si nu, nu te întreabă nimic. Primești din care are pachet deschis.

| Deaad a răspuns:

Tigari la bucata primesti doar la magazine de cartier sau din mediul rural.
Alea de cartier, adica alea mai pe la colturi de strazi si de obicei stii ca da la bucata daca nu sunt moderne.
Oricum magazinele de cartier nu prea sunt moderne.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu intrebi daca are tigari la bucata iar ea o sa-ti dea un raspuns afirmativ sau negativ. Daca zice da, tu o intrebi daca are X firma. Ea o sa spuna ca nu are ca sa nu desfaca mai multe pachete, tu de lene sa cauti in alta parte o sa zici sa-ti dea ce are si toata lumea o sa fie fericita. Apropo, fumatul dauneaza sanatatii - ia si tu un mar laughing