| xAkira a întrebat:

Vreau sa plec la mare dar sunt cam timida si nu stiu sa imi fac prieteni.Imi poate da si mie cineva sfaturi despre cum sa imi fac prieteni noi? Va rog mult.La cel mai bun dau fundita.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, lasa timiditatea deoparte ca nu e bunahappy. Fi optimista, gandeste pozitiv si fi cu incredere in tine draga. Poti lega prieteni noi foarte usorhappy, prin comunicare, comunica cat mai mult, fi cu bun simt, zambeste-le tuturor; trebuie sa fi cu incredere in tine, ai sa vezi ca iti vei face multi prieteni.

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Adevarata prietenie se bazeaza numai pe fapte, pe idei, pe sentimente care constituie miezul de foc al oamenilor.
In viata nu ai nevoie decat de ignoranta si incredere, dupa asta succesul e garantat.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Lasa timiditatea fi tu insati fi populara:*

| Symona a răspuns:

Draga mea prietenii adevarati nu ti alegi tu, ci te aleg ei pe tine.Fi tu insuti si ai sa atragi langa tine persoane care te apreciaza si tin la tine asa cum esti, nu trebuie sa fi superficiala doar pentru a face pe plac cuiva.Mare atentie cand iti alegi prietenii, sa nu regreti mai tarziu. O seara buna! big grinhappybig grin

| xAkira explică:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa fii mai increzatoare. Poti sa te duci la cineva care pare de varsta ta si ai auzit ca vorbeste romana si sa incerti sa porti o discutie rationala si sa pari increzatoare si sa nu pari ca ai semne de indoiala. Daca spui o tampenie scuzate si incearca sa nu pari ca ai vrea sa o iei in clipa urmatoare la fuga. E usor sa iti faci prieteni dar secretul este sa crezi si tu ca poti sa o faci. Daca nu crezi in tu insati in tine daca nu crezi tu sa nu mai ai pretenti sa creada si altul in tine.