| Andreiu68 a întrebat:

Vreau sfaturi! Eu plec o fata, o plac din august 2015, si nu am avut curaj sa ii spun ca o plac, nu am avut curaj sa intru in seama cu ea pe Facebook sau fata in fata. Eu sunt o fire mai timida de fel! Dar cand zic timida mai timid decat va asteptati! 2 luni eram indragostit nebuneste de ea, dupa mi-a trecut, prin ianuarie mi-a luat iar dragostea 1luna, dupa mi-a trecut, si de aproape 2 saptamani m-a apucat iar. Vreau sa intru in vorba dar mi-e teama,rusine,imi e frica ca poate dau gres,dupa se aud vorbe:,, Uite Andrei a vrut sa fie cu X si a vorbit Y" si chestii+ ca simt si timid! Oare sa fac ceva gen pe Facebook like-vorbim si poate o sa imi dea like, sau sa ii dau ador la poze? Sau altceva. Spuneti-mi ceva ca nu stiu, ceva subiecte de vorba daca e sa vorbesc. Dati-mi idei sau ceva.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La vatrsta voastra aveti toate subiectele din lume, de la povestirile literare de la limba romana, pana la povesi hazlii de la scoala, cu prietenii sau chiar ce va place sa jucati pe computer si ce filme va plac, unde va place sa mergeti si ec sa faceti, ideea este sa-i spui ca-ti place de ea si sa o intrebi daca ea vrea sa fie prietena ta.

| ambicio a răspuns:

Daca dai like obsesiv la poze sau daca dai 1 like si dupa o sa o bagi in seama o sa pari disperat. Mai bine o bagi pur si simplu in seama si vezi cum degurge discutia si ce mentalitate are acea fata

| Anonim345anonima3459 a răspuns:

Intra in vorba cu ea, intreab-o tot ce iti trece prin cap. Dai si vreun ador... un pupic la poza laughing) baga