| lunarwolf a întrebat:

Vreau sa stiu mai multe despre cultura satanistilor! happy

Who's with mee? :d
Daca stie cineva link-uri bune despre subiectul asta sau carti care se dedica in totalitate satanistilor, dati-mi-le/spuneti-mi-le si mie. ^^

Funda celor mai mult si folositoare informatii. Restul, voturi. happy

Răspuns Câştigător
| Zøєy a răspuns:

E aceeasi chestie ca si cu pentagrama. Daca o porti nu inseamna neaparat ca esti satanist.Conteaza ce e interiorul tau.Si daca citesti informatii despre satanisti nu devi si tu satanist asa ca voi ceilalti stati linistiti. Oricum, nu cred ca va pasa voua de eahappy.

48 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Satanistii sunt niste fanatici religiosi, Un fel de martorii lui Iehova pe dos. Nu ajungi nicaieri, la fel ca multi crestini.Si pe deasupra mai fac si mult rau altor vietati pentru ...nimic. Singurul lucru bun si frumos la ei e muzica lor.

| carpediem a răspuns:

Fata da' esti dusa rau cu nervii. Eu imi spuneam parerea despre stupiditatea satanica sa-ti raspund inutil la "informatiile", iar tu imi spui argouri. Comportamentul si conduita ta e ceea ce numesc satanic. Ia-ti informatia si bagati-o undeva, cu tot cu funda. Si mai fa si tu sex ca prea izbucnesti.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@EvilBite,sunt ferm convinsa ca nu ai citit Biblia, sau daca ai citit-o nu ai inteles mare lucru si tie iti arde de satanism.
Altii nu mai stiu cum sa isi salveze bunatatea din suflet si tie iti arde sa lecturezi constient lucruri de genul asta.
Nu sunt de acord cu felul in care se EXPRIMA @alindeejay, dar cu ideile in sine, sunt 100% de acord.

| Bogdanux a răspuns:

Intocmai ca si Eu, daca mergi pe drumul ala e posibil sa nu te mai intorci, plus ca parerea lumii despre acest cult nu e chiar deloc buna.

Ai putea cauta pe aici:

http://www.bisericasatanista.org/

| Bogdanux a răspuns:

@alindeejay

Asa cum a spus si Zøєy, daca EvilBite vrea sa se informeze despre religia satanista inseamna ca vrea sa devina una de-a lor? Aici e alegerea ei, desi eu i-am sugerat ceva in primul comentariu.De cultura genarala ai auzit? Daca eu ma informez acum de homosexuali inseamna ca vreau sa devin? ( am dat exemplu)

Nu credeam ca lumea da in cap doar pentru niste informatii care au legatura cu "raul".

| Bogdanux a răspuns:

@ alindeejay
Lasa ca mai nou, daca te duci la biserica esti crestin adevarat, si cand iesi incepi sa dai dracului si sa injuri ca ai calcat stramb pe trepte.
Dupa mine, poti fi crestin adevarat si daca nu te duci la biserica spre deosebire de alte specimene care dau cu critica. Eu de exemplu, merg foarte rar la biserica, dar am credinta in sufletwinking.
A... si nu cataloga lumea dupa aspect, ma face sa am o perere nu prea buna despre tine happy.

| Bogdanux a răspuns:

@alindeejay

Tocmai de aia nici nu mai calc in biserica, vazand atatia pseudocrestini, incepuse sa-mi fie rau.Biserica a devenit o forma de manipulare in zilele de azi, era chiar si un principiu care suna cam asa :"Oricine nu-i cu biserica, e impotriva ei"

Si lasa-l pe darkhell217, a zis chiar foarte bine.
Eu, spre deosebire de altii, nu ma dau smardoi ca sunt cel mai mare crestin de pe mapamondul asta.Credinta se face prin fapte bune, asa mi-a zis profa mea de religie si consider ca are dreptate.Cel care spune ca nu are pacat, se minte pe el singurwinking.

A, si cauta pe Goagal ce inseamna a fi satanist, dar chestii realiste, nu vorbe aruncate in vant de toti gogomanii care atunci cand vad chiar si semnul intrebarii, gasesc ei cumva de-l tranforma in semn satanist.

| Bogdanux a răspuns:

Dreptul il are asta e clar, dar e problema lui daca lumea il considera om fara bun simt sau ba.

| Bogdanux a răspuns:

Muicaaaa nici acum nu s-a terminat cearta?

@ alindeejay

Nu mai incearca sa faci spectacol ca nu prea iese.Lumea da cu oua si rosii.

Aa. si EvilBite e budista.Mi-a zis mie.

Răspuns utilizator avertizat
| Zøєy a răspuns:

Ma,daca ea vrea sa afle informatii despre satanism nu inseamna ca vrea sa fie si ea satanistarolling eyes.Voi ati inteles gresit intrebarea.

Pai si eu as vrea sa aflu mai multe informarii despre cultura lor, dar din pacate sunt in aceeasi situatiestraight face

| Zøєy a răspuns:

@alindeejay 'Cel rau' nu are cum sa te faca sa te supui lui daca citesti despre satanismwinking. Atata timp cat ea nu face incantatii, ritualuri pentru satana etc. si inauntrul ei este credinta[nu neaparat,spre ex. eu, care nu sunt o pers gen care merge la biserica si alte chestii], e de partea binelui. Vreau sa zic ca odata ce esti botezat in biserica crestina...Nu stiu.Ganditi-va si voi putinhappy.

| Zøєy a răspuns:

@alindeejay Tu cred ca nu stii ce este un sataniststraight face.

| lunarwolf explică:

Dragii mei,
Cred ca voi aveti probleme mintale. Vedeti cum imi vorbiti,eu nu v-am jignit! Am zic cumva ca vreau sa devin satanista?straight face
Si,daca vreau,e problema mea, viata mea! Ce va doare pe voi sa nu zic unde daca imi doresc sa aflu mai multe despre anumite culturi?! Strica sa ai mai mult informatii?!straight face

Vedeti-va de vieti, obositilor. Cred ca vi s-a urcat somnu' la creier!

| lunarwolf explică:

In sfarsit cineva cu cap!

Bravo, Zoey. Esti mult mai cu minte decat ceilalti depravati de pe-aici. Numai sa injure si sa vorbeasca in jargon stiu.straight face

| lunarwolf explică:

Nu,draga Alindeejay.
Eu stiu sa ma comport cu ceilalti,in lmitele bunului simt. Nu cred ca am venit si ti-am facut scandal pentru opiniile si interesele tale, clar?! Atata timp cat eu nu am facut asta, nici nu tu ar trebui! Ma-ntelegi?

Dar daca tu esti atat de redus mintal...deh,romanii. Si ceea ce dovedeste ca esti extrem de lipsit de bun simt este ca vorbesti asa cu o fata.
Daca nu te pasioneaza subiectul asta,te deranjeaza prezenta mea e acest site,te poftesc frumusel sa-mi parasesti profilul si sa nu ma mai inglodori cu prezenta ta. happy

Bogdan,mie putin imi pasa ce zice lumea! Eu sunt asa cum vreau,fie ca unor neciopliti le convine, fie ca nu!
Oricum, va multumesc Zoey si Bogdan! happy

| lunarwolf explică:

Cam tarziu, Aline!

Eu zic s-o lasi mai moale la urmatoarea faza de genul. Nu te mai lua in gura cu toata lumea. happy

Si ca sa vezi ca nu-s de-a lu' Scaraotchi, nu mai zic nimic.

| lunarwolf explică:

Hai,lasa-ti-i p-astia-n plata Domnului!

Voi nu vedeti ca nu merita sa va doara degetele pentru ei?!
Sa se duca-n satra lor! Dati-le pace.

| lunarwolf explică:

Ba,Aline sau cum te-o fi chemand?

Chiar nu vezi ca indrugi prostii si nu ai niciun pic de dreptate?!straight face
Da',daca vezi ca toti sunt impotriva ta, tu continui sa dai din plisc, in loc sa bati in retragere.

| lunarwolf explică:

S-o iau ca pe o amenintare?batting eyelashes

Las' ca m-am ocupat eu de asta.laughing

| lunarwolf explică:

Huh?

Eu n-am zis nimic legat de niciun blog.
Eu ma refer la comportamentul si limbajul de mahala. Jargoane, injuraturi,'agramatisme', etc.

Sunt doi useri care se baga in profilul meu si comenteaza fara pic de nerusinare : Clannad si alindeejay. Singurii care ma calca pe nervi.

| lunarwolf explică:

Vrei sa postez si eu miile de injuraturi si amenintari pe care mi se adresezi prin mesaje private?happy

Dar nu o fac. Pentru ca sunt cu bun simt. happy

| lunarwolf explică:

Lasati-o balta,da?happy

Am pus o intrebare si voi,de parca V-AR PASA [desi,la cum sunt oamenii din ziua de azi,sunt ferm convinsa ca va doare-n cot; dar dati si voi din degete ca sa va aflati in treaba] incepeti sa comentati. Daca nu sunteti de acord cu mine si cu interesele mele,va pune cinvea sa va bagati in seama cu persoana mea?happy

Dar asa e lumea; vreti sa atrageti atentia,I see.
Va rog eu frumos... daca nu ma puteti ajuta, ci doar aveti chef de cearta, parasiti-mi profilul frumusel si nu imi bagati in seama 'incultura crestineasca'.

Ortodocsilor! rolling eyes

| lunarwolf explică:

Eu cred ca am vorbit cat se poate de clar si politicos. happy

Get a life!
Btw,da, sunt incapatanata. Asta e firea mea.
Si daca sunt atacata, nu ma las pana nu distrug. happy

| ostea a răspuns:

Gîndește-te bine înainte să faci ceva.
Odată ce intri pe drumul acela, nu mai este cale de întoarcere.

Tu îți alegi ceea ce îți dorești să experimentezi.

| darkhell217 a răspuns:

Santeti voi dusi nu ea,poate vrea fata doar sa se documente nu sa incerce sa isi caute un drum inflacaratat,ganditi va de doua ori inainte sa ziceti ceva,cu dumneze-ul vostrum, ca nu ati mai fost la biserica de cand a fost bunica fata, si ziceti de altii care macar il ai in suflet nu doar se fac ca cred in el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba esti praf tu fara Dumnezeu esti un nimic pe pamantu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te tare nene esti o desfigurata n-am ce sta de vorba cu tine mare proasta esti niciodata nu vei intelege ce e drept. Tot tu esti cu gura mare dupa ce ai cerut ajutorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite intai vezi-ti gunoiul din ochiul tau si apoi comenteaza despre comportamentul altora