| SamsungElectronics a întrebat:

Vreau sa va spun ceva.

Este adevărat că 60% sau 70% din fete nu răspund la mesaje pe Facebook, Instagram și Snapchat, de exemplu când cineva le da un mesaj lasă seen sau refuză mesajul complet?

Ce părere aveți?

Este pierdere de timp?

Ați consumi bateria de la telefon degeaba pentru niște fete?

Poți să fii luat de prost sau la mișto pe treaba asta că abordezi fetele pe rețelele de socializare, de exemplu să râdă de tine și multe altele, în fine?

Voi ce ziceți?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cand iti raspund alea 30-40%

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este pierdere de timp.

| OldSoul a răspuns:

Mie imi pare cam optimista statistica asta.
Daca iti raspund 30-40% inseamna ca o duci bine laughing
Inseamna ca ai acel ceva, acel JE NE SAIS QUOI rolling on the floor)

| Hammurabi a răspuns:

Dacă dai mesaj aiurea unei persoane pe care nu o cunoști și cu care nu ai nici o treabă, bineînțeles că poți fi luat de prost și la mișto.

| Dismally a răspuns:

Nu, raspund toate dar in primul rand conteaza cine le scrie, daca te considera atragator iti vor raspunde daca nu atunci nu raspund; si in al doilea rand conteaza si ce le scrii, unele primesc sute de mesaje, nu au cum sa raspunda la toate nici daca vor, asa ca raspund la cele care ies in evidenta.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dismally):

Sa nu uitam ca, conteaza si pozele; D

| Dismally a răspuns (pentru Celcestietot):

Clar, de asta am spun - daca te considera atragator. Daca pui niste poze aiurea care nu te avantajeaza deloc nu poti sa te astepti ca cineva sa-ti raspunda.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dismally):

Adevarat.

| Hyperion7 a răspuns:

Statistica asta e inventata și n-are o bază concretă, că fetele te refuza pe tine e din faptul că ori ai așteptări prea mari de la cineva, ori ...sunt mai multe.
Fetele te ignoră pentru că nu ai suficient curaj de a fi unic, adică dacă tu începi cu "Buna, ești frumoasă" "buna, cf?" sau "buna ce caci" sau whatever, fii sigur că mai are vreo 20 pe puțin care îi scriu aceeași chestie.
Acum depinde ce înțelegi tu prin diferit.
Și da, daca tu la profil ai poze neclare, cu altceva in afara de tine, fii sigur că ești un dubios pedofil de 40+ ani.
N-o lua in nume de rău sau ceva, sunt doar niste sfaturi, ia-le ca atare.

| Lioana a răspuns:

Fetele care nu-ti raspund nu te plac. Nu te iau de prost dar te ignora.
Ar trebui sa stii ca fetele primesc foarte multe mesaje de la baieti. Raspund si ele la cei care le starnesc interesul.
Tu spui ca iti irosești timpul dar faptul ca ele trebuie sa citeasca toate mesajele baietilor nu le iroseste lor timpul?
Trimite si tu ceva interesant daca trimiti. Ca daca scrii doar ceva de genul: "Salut. Cf?" normal ca te ignora, mai ales daca nu te cunosc acele fete.

| Celcestietot a răspuns (pentru Lioana):

Mai tii minte care este cea mai misto replica cu care a spart cineva gheata?

| Lioana a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu am setari de confidențialitate. Imi pot scrie doar prietenii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Lioana):

Bun si asa.