| AdiFCSB a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de dragoste. sa fie pentru colega mea. ca o iubesc, din astea. intelegeti voiwinking. funda:X

Răspuns Câştigător
| ElectroAngel a răspuns:

-Viata e un joc, un joc frumos in care trebuie sa stii sa joci.
-Daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe Soare:TE IUBESC!…inseamna k ca te poate iubb mai mult k mine"happysad:*:X
-dragostea poate sa te ridice pana pe cele mai inalte culmi...tot ea poate sa te arunce in cele mai mari abisuri...deci, fi desteptsi folooseste parasuta.
-E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
-Esti o floare
Esti un crin
Ai parfumul
Cel mai fin! love struckx`

2 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Daca ma vezi pe strada sa nu ma bagi in seama si daca ma bagi in seama sa nu ma saruti si daca ma saruti sa nu te opresti. te iubesc

azi bat din nou la usa ta.cum am batut mereu.atunci imi deschideai cand iti spuneam "sunt eu". dar dincolo de usa, azi vocea ta imi spune.ai venit prea tarziu du-te la "stii tu cine". o lacrima de se va prelinge pe obrazul meu, sa stii ca va fi pentru tine. un zambet daca va aparea pe chipul tau, sa stiu ca va fi pentru mine. un inger de se va cobori din cer, sa stim ca va fi pentru noi.

visele-mi sunt aripi si cu ele zbor spre cer, iar gandurile mele zboara spre dulcele suflet al tau!

cand esti trist cheama-ma, cand ti-e frig sriga-ma, cand ti-e dor de mine viseaza-ma, cand nu sunt laga tine iarta-ma dar intotdeauna iubeste-ma!

ochii caprui sunt blanzi.si de dragoste flamanzi.chiar de rad sau sunt tacuti. te indeamna sa-i saruti.

mi-am scos fisa medicala si am aflat ca sufar de iubire acuta miau recomandat caldura corporala si anestezie pe baza de sarut. ce zice ma ajuti?

as vrea din suflet sa te scot si sa te uit pe veci dar totul este fara rost tu singur nu mai pleci in amintire mi-ai lasat o rana fara leac nu cred acum ca mai mintit ce greu e sa refac.

pasarile imi ciripesc, florile imi soptesc toate ma indeamna ca sa te iubesc

de-ar fi cerul o placinta si o turta luna noua te-as chema numai pe tine sa le mancam amandoua

am un secret, dar nu-l pot spune, caci e ceva legat de tine, e grav, urgent, periculos dar e atit de frumos! caci il pastrez de mult in suflet si in gind, si stau acum si ma intreb:sa iti spu? sa nu iti spun? nu e drept sa tin asa ceva ascuns, si poate ca acum gresesc dar vreau sa stii ca te iubesc!

esti o floare esti un crin esti parfumul cel ma fin chiar daca esti dparte te iubesc zi si noapte
te iubesc iti jur credinta martore pe dumnezeu pana ce pamantul negru va cadea pe pieptul meu...

cand ne-am vazut n-am fost de vina eu, cand ne-am intalnit n-ai fost de vina tu, cand ne-am indragostit n-am fost de vina noi. te iubesc mult.

cind soarele va rasari, luna va apune! cind dragostea se va sfirsi, va fi sfirsit in lume! cind tu nu ma vei iubi, eu te voi iubi gindindu-ma la tine!

daca citesti acest mesaj ai nevoie de mine daca il ignori ma adori daca raspunzi ma iubesti daca nu raspunzi ma doresti daca dai bip ma placi atunci cum procedezi ce faci?

intr-o zi de dimineata m-am facut bucatareasa si gandindu-ma la tine am varsat supa pe mine.

cand un pictor va putea picta sunetul pe care il face un trandafir rosu pe o podea de cristal eu atunci te voi uita. te iubesc

te iubesc iubita mea pe cuvant nu voi uit ca inca esti iubita mea

esti o floare esti un crin esti parfumul cel mai fin/. te iubesc

hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie. ce zice vrei?

e atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut.

e atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

am iubit si am sa iubesc o floare ce u nu gasesti, floarea ce am gasit numai pentru mine a inflorit. te iubesc si te ador unikata mea

fluturii traiesc numia o zi pe pamant daca eu as fi un fluture as zbura in cel mai minunat loc de pe pamant acela e in inima ta.

te iubesc enorm te iubesc cand dorm te iubesc in vis te iubesc in scris
te iubesc in plans te iubesc in ras te iubesc in mers te iubesc cand cresc
te iubesc mereu pe cuvantul meu.

tu sufletul meu si daca ar fi o fata mai frumoasa de cat tine nu o voi aprecia. te iubesc orice va si buzele tale sunt ca doua petale cand le sarut ma topesc pe picioare. te iubesc orice vai fai.

mi-am creat o lume in care ne iubim.ma vrei.ma ai. iar eu te privesc si nu-mi ajunge. te simt si nu ma satur. te am si te mai vreau. te iubesc!

sa poti, sa crezi.cand uni te insala.cand alti te doboara sa poti pastra cand alti vor sa alunge sa razi...chear daca sufletul, iti plange si cald ramai. chiar daca afara ninge asta-i arta de a invinge!

ce poate fi cel frumos cuvant de dragoste, decat te iubesc.

pentru ca ma gandesc la tine, am invatat sa visez mai frumos si pentru ca visez atat de dulce am ajuns sa innebunesc fara tine. te iubesc

cine se naste creste, cine creste iubeste, cine iubeste sufera, cine sufera regreta, cine regreta moare.caci viata e un vis, visul e o sperabta, iar speranta nu se pierde niciodata

stand pe malul mari sa gandindu-ma la tine o lacrima mi sa prelins pe obraz si a cazut inn mare vazandu-mi tristetile 2 scafandri au sarit dupa ia atunci cad o vor gasi iubirea me pentru tine se va sfarsi ingerasu meu iubit.

te iubesc si te ador si fara tine am sa mor, esti ingerul meu pazitor, viata mea inseamna dana desi ea nu-si da seama.

1000 sa te cunoasca 100 sa te iubeasca 10 sa te vrea 1 sa te ia

la inceput nu te-am iubit insa acum te iubesc la fel ca la inceput. doar pentru tine sufletul meu eu te ador

daca pe cer ar exista o galaxie a fericirii, doresc ca fiecare stea sa straluceasca pentru tine! te iubesc asa cum florile iubesc pamantul te iubesc asa cum pasarile iubesc cerul te iubesc enorm dragoste mea

acum cand te iubesc, te rog nu spune nu, doar pentru tine, mai traiesc. te rog iubestema si tu!

soarele nu ar fi portocaliu marea nu ar fi albastra eu nu as fi fericita daca nu ai fi tu te iubesc {love struck}

a iubi e un sentiment minunat, nedescris in cuvinte, care poate fii doar simtit si trebuie trait cu toata intensitatea lui atunci cand exista, insa iubirea te poate dobori, te poate rani foarte tare daca este purtata fata de o persoana care nu iti impartaseste sentimentele, care este rece si distanta cu tine, care te trateaza cu indiferenta, pentru ca indiferenta este lucrul care doare cel mai tare.

daca ai fi o floare de bujor te-as sadi in dormitor. dimineata te-as uda.pe la pranz te-as saruta.peste noapte. treaba mea.

nu exista pe lumea asta un mesaj care sa iti arate cat de mult eu te iubesc. dragostea se simte.nu se scrie sau nu se explica. te iubesc

daca imi pierd ochii te sarut cu buzele daca imi pierd buzele te sarut cu inima si daca pierd inima stiu sigur ca e la tine. t3 iub3sk

prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd. te iubesc!

daca pe cer ar aparea o stea pentru. fiecare minut cand ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu. @}--`,> acest trandafir nu se va ofilii niciodata, va trai vesnic, la fel ca iubirea mea pentru tine! te iubesc, ca pe propria-mi viata! stii de ce? pentru ca tu esti viata mea!
ai inchis marea in ochii tai si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine.

ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! dar nu o fac pentru ca sunt dependenta.si as muri fara o doza zilnica din saruturile tale happy

ce sa scriu? nu incap decat 160 de caractere. oare de cate ori pot scrie te iubesc?

daca as fi de gheata ai vedea cu ochii tai cum ma topesc atunci cand imi zambesti, dar bine ca nu sunt ca altfel m-as fi topit deja happy

daca as primi o stea de fiecare data cand ma gandesc la tine, as tine acum tot universul in brate. te iubesc dragostea mea! iti aduc in dar cel mai pretios cadou pe care un om l-ar putea face unui alt om: inima mea.

trebuie sa ai grija de ea, sa o tii la loc intunecos, departe de lumina, de pisica, de umezeala si de oameni straini. de asemenea, din 12 in 12 ore trebuie sa verifici daca mai bate. s-o stapanesti sanatos! te iubesc!

cineva mi-a spus ca ziua are 24 de ore, ca o ora are 60 de minute, ca un minut are 60 de secunde, dar nimeni nu mi-a spus ca o secunda fara tine e o eternitate.

i-am cerut lui dumnezeu o floare, el mi-a dat o gradina. i-am cerut un copac, mi-a dat o padure. i-am cerut un rau, mi-a dat un ocean. i-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine! te iubesc ingerasul meu!

intre cuvinte si dincolo de ele, intre sentimente si dincolo de ele, in lume si dincolo de ea, in toate esti tu, tu, tu.

sunt intamplari pe care viata ni le scoate in cale ca sa invatam sa apreciem lucrurile frumoase, simple, pline de sens. sunt oameni pe care viata ni-i aduce in dar.

sunt langa tine, tu esti in inima mea, mereu, aici, doua batai impreuna si doua surasuri dimineata.

esti primul gand cand ma trezesc dimineata, esti ultimul suras inainte de culcare. esti tot ce am mai bun, tot ce simt mai frumos.

oriunde merg, oriunde intorc privirea esti tu. in mii de fragmente, in mii de imagini. peste tot tu. oriunde ma poarta pasii si oriunde ajung in fiecare zi.

as vrea sa fiu o floare in mainile tale, un zambet pe buzele tale, raza de luna care iti spune seara noapte buna.

te iubesc mai sus de sus si mai departe de departe, te iubesc in toate formele posibile, in toate sensurile si sub toate stelele universului.

vom fi impreuna doua fiinte si-o singura inima, doua maini si-o singura strangere, doua buze intr-un singur sarut.

un curcubeu ciudat si o furnica ascunsa in causul palmei, ziua de azi si promisiunea de maine si mai ales toata dragostea mea - toate pentru tine.

nu poti sa te indoiesti de lumina soarelui. chiar daca, fiind prea multa, arde si calcineaza. fi-mi raza si zambet, esti toata lumina mea.

oriunde ai fi si oriunde ne vor purta pasii, va exista intotdeauna o forma de a fi aproape: in fiecare seara, oriunde am fi, vom privi amandoi aceeasi luna.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute