| ѕнaмaη a întrebat:

Vreau un animal mai marisor. Am un hamster. Ce este mai bun? Caine sau pisica? Baiat sau fata? Am auzit ca baietii urineaza pe pereti

Răspuns Câştigător
| Actimel a răspuns:

Pai sincer. eu am un caine. baiat. e caniche. sunt foarte multumit de el. nu urineaza pe pereti daca din astea de stresezi. primele 2 luni o sa urineze pe gresie sau parchet apoi se va invata afara. pana sa se invete afara iti recomand sa ii cumperi pampersuri pe care sa le pui pe jos. acolo va face pipi pentru ca il atrage mirosul pampersului. nu e scump. depinde de unde il cumperi. vreo 6 pampersuri in jur de 30 de lei. dar poate folosi un pampers de vreo 4-5 ori. iti recomand sa-ti iei baiat. aa da si apropo nu-ti lua un caine sau o pisica mai mare de 3 luni. pentru ca daca il iei de mic va fi mai bland. depinde cum il inveti tu happy. sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai depinde.thinking Eu oricum as alege pisica raised eyebrows. Tu faci ce vrei, dar daca alegi femela, trebuie dusa la castrat si crede`ma ca nu`ti va placea.La inceput, in primele ore va afce foarte urat.Mai bine alegi mascul, adica un motanhee hee.
BaFtHa`!

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

. Daca ai sta la casa, ar prinde bine un caine baiat. Dar daca stai la bloc, nu are rost sa tii cainele acolo. Deci daca ai apartament poti lua o pisica dar baiat. Deci un motanel happy. Cam asta e parerea mea. Funda? See Ya Later!

| Contrast a răspuns:

Nu vrei o chinchilla? Nu-ti plac? Sunt superbe, ia-ti o fetita!

| Elly213 a răspuns:

Ce iti place mai mult. Daca ei caine ia baiat, iar daca pisica fata.
Oricum pisica daca e femela castreaz-o sa nu te trezesti cu vreo 3 puiuti prin casa(doar daca vrei).
Si sa le pui un nume dragut:). ca Pufi, Flaffy, Mita, Mimi, Rexi, Toby, Alexa, Allysia, Kiiti si din astea.

Mai multe informatii despre nume gasesti pe http://www.petz.ro/animale-de-casa/fun/nume-de-animale.php

Bye!

Minnie me

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pisica fatabatting eyelashes.

| Dianafamous a răspuns:

laughing)) Deci depinde. daca esti la bloc sau casa... oricum eu as opta pentru baiat [mascul] pentru ca fata cand ii vin laughing face urat...:-s si mai ramane si grea laughing) oricum. pisica lasa mai mult parthinking dar si cainele face mizerie.cred ca o pisica merge la bloc.in fine mie imi plac mai mult cateiibig grin cainele nu se linge :-& dar pisica ii mai curata laughing) nu stiu cum vrei u thinking

pa, pa!

| alexrot a răspuns:

Depinde unde...la casa sau in apartament.\\ La casa ar merge un caine, iar pisica sau un caine micut la apartament. Referitor la faptul ca masculii urineaza pe pereti este adevarat dar si la femele