| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Cam cat timp ii ia, in medie, unui scriitor sa scrie o carte?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unui scriitor fost interlop mediatizat, ajuns in penitenciar?
Pai, cam 3 zile pentru un volum stiintific de vreo 500 de pagini.
Cat despre scriitorii care au facut-o asa, "degeaba", nu poti calcula nici un interval. Unii au scris in cativa ani, altii intr-o seara.
Unii 200 de pagini, altii 5 volume de 600.
Unele opere sunt fictive, altele reale.
Ai angajat vreun scriitor, si vrei sa stii cum sa ii faci pontajul?

| francut a răspuns:

Depinde de talentul sau.
Unii scriu cu usurinta in 3 luni, altora le ia cativa ani.