| Adrian198514 a întrebat:

Vreau sa scriu o carte despre o relatie care tocmai s-a incheiat.
Nefiind scriitor, m-ar interesa daca as putea gasi pe cineva care sa o scrie pentru mine.

11 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Depinde de bugetul disponibil pentru scrierea si publicarea cartii... Daca e suficient de mare, poti sa-l angajezi si pe Stephen King sa ti-o scrie.

Oricum, banuiesc ca ai macar vreo 20 000 de euro de cheltuit cu acest proiect, nu?

| Adrian198514 explică (pentru johnnny123):

Mai Johnny...
Multumesc pentru ajutor. Nu meriti mai multe cuvinte happy

| johnnny123 a răspuns (pentru Adrian198514):

Nici tu... Noroc ca poti sa le cumperi de la un scriitor.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu cred ca gasesti pe cineva care sa iti scrie o carte plus ca implica costuri scrierea unei carti. Mai bine exersezi pe wattpad.

| Adrian198514 explică (pentru Aasdfghj):

Iti multumesc pentru sfat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar atât de puturos ești? Nici nu-i de mirare că ți-a dat papucii.

| Adrian198514 explică (pentru anonim_4396):

Nu am intrat aici sa fiu condamnat sau judecat.
Daca nu esti in stare sa dai un raspuns pertinent, mai bine abtine-te.
Scrisul unei carti nu e un lucru pe care as putea sa il fac foarte usor.
Cat despre dat papucii, habar nu ai in ce situatie sunt.
Mizez pe faptul ca ai ceva mai mult de atat in cap.
Mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrian198514):

Bine.
Povesteste-mi si eu o sa scriu cartea.
O sa fie erotica?

| Osneros a răspuns:

Dacă ai bani să plătești, găsești.

| Cksihja a răspuns:

O scrii sub forma unui jurnal. Și dacă vrei neapărat o carte transformi jurnalul în carte. Cum a făcut Mihai Eminescu cu o poveste pe care a transformato în poezie, a scris povestea apoi pe baza ei poezia.

| Emiliagabriela1801 a răspuns:

Bună! Da, cred ca exista. O scrie, dar trebuie plătit, pentru ca așa, îți revin ție drepturile de autor. Știu ca la ilustrare se poate face așa. Spor!