| ciufulix de menta a întrebat:

Ziceti'mi si mie metode de copiat la teze dar sa fie bune ( si nu'mi spuneti ca trebuie sa invat cel mai bine ca de invatat am invatat), dar vreau sa stiu si niste metode buna ajea cand nu mai sti sa mai tragi cu ochiuwinking alea alea puphee hee:*

Răspuns Câştigător
| VoiceWithin a răspuns:

Si mie imi place sa copiez smug, deci ia-ti un pix care la mijloc sa aiba foaie in general scrie pe foaia aia niste reclame da adidasi mai stiu eu ce si pe o parte e alba, poti scrie acolo si sa traci de foaia aia si vezi ce ai scris sau exista un fel de pix cu care scrii si nu se vede dar are led si cand apesi se vede, dar ca sa nu te vada ca te jocu cu ledu sa ti-l ia cu tot cu pix dai cu picu si se vede smug alta metoda ar fi sa iti pui copiute in par daca ai parul lung smug, sau daca purtati cravata in clasa poti sa o pun pe partea ce vine spre tine, sau sa iti pui copiutele in adidas laughing, dar cel mai avantajos ar fi sa iti cuperi o sticla de suc sa iei eticheta sa o scanezi o bagi in pc si dupa in loc de colorantii aia de zice ca se face cu : zahar si mai departe stergi si bagi cuvintele care iti trebuiesc tie ecuatiile depinde si o printezi, o lipesti cu lipici si gata smug, eu anul trecut am luat 9 in teza la romana ca am copiat laughingam preferat metoda clasica, in ultima banca si cu foaia de caiet studentesc intre picioare laughing si profa nu s-a prins smugthinking nu prea mai am in minte multe metode dar poti sa scrii pe you tube si vezi la metode laughing

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Paai, de la colegi.sau iti faci biletelehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca inveti, cea mai simpla si eficienta metoda e scrisul pe banca cu creionul al ideilor principale. pe care NU le stii (sau date, formule). Ce nu iti trebuie stergi repede cu degetul si ce iti trebuie stergi dupa ce ai trecut repede pe ciorna sau in lucrare big grin
Cartea in banca sau pe scaun (te asezi pe ea) e riscant si nu se merita. Copiutzele nu prea merita decat daca n-ai ce face in timpul liber... Eu mai aaveam obiceiul la trigonometrie de ex, sa scriu formulele deasupra tablei cu creta de culoarea peretelui. Din banca se vedea suficient de bine daca stiai unde sa te uiti. big grin
Bafta. Si ingeniozitate!