| lollium a întrebat:

Zilele trecute am vazut o intrebare despre anturaj si ce reprezinta el de fapt. credeti ca intr-adevar oamenii din jurul nostru ne pot schimba foarte mult, din bine in rau, sau acest lucru se intampla numai in cazul persoanelor prea "maleabile " si usor de influentat?
Daca iti petreci timpul cu alte persoane inseamna neaparat ca esti la fel ca ele?

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Doar oamenii ne pot schimba, poate sa fie anturajul, sau un scriitor, actor, s.a.m.d. Nu poti sa iti doresti sa fii cumva daca nu ai vazut pe cineva ca e asa. Creierul e ca un pc, nu detine informatii daca nu sunt aduse de undeva.
Cred ca toti suntem maleabili la un moment dat thinking, si da, daca alegi sa iti petreci timpul cu anumite persoane inseamna ca esti ca ele, poate nu 100%, dar esti, altfel ti-ai cauta alt anturaj, nu?

| Dariusuu a răspuns:

Sunt persoane pe care nu ai avut dreptul să le alegi. Pur și simplu intră în viața ta, eu cred că într-un grup de oi, poți fi tu chiar oaia albă.

Nu neaparat ești ca ei, doar că îți petreci timpul, dar asta depinde de la caz la caz.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O persoana,, ne-maleabila,, nu intra intr-un anturaj al carui caracter ii incalca propriile principii. Avand vederi diferite, totusi petrecerea timpului in asemenea anturaje ii face pe ceilalti sa te considere la fel.