| Stropdeploaie a întrebat:

Bucuresteni?!
Mergeti sa va testati?
De ce nu?)))))

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eram bucureștean mergeam, faceam test gratis si primeam si 200 lei de la dna Firea.

| Motivation2020 a răspuns:

Sincer, nu mersi

| TheGentleman a răspuns:

Nu sunt bucureștean, însă testele astea sunt în mare parte inutile.

Poți să ieși negativ la test și să te îmbolnăvești o săptămână mai târziu.

E ca și cum azi faci sex, și mâine faci test. este egal cu zero.

Apoi mai e efectul psihologic. Își face Gigel testul, iese negativ și ce zice: Iesteeeeeeeeeeeeee! N-am covid! și se-apucă să iasă, să umble, să-l doară undeva de măsuri de prevenție... și ghici ce? Exact

| Stropdeploaie explică (pentru Motivation2020):

De ce nu?

| Sofer a răspuns:

Ma simt sănătos. Nu merg la niciun test ca de unde sa iau virusul.