| Andreea9222 a întrebat:

Buna happy as avea 2 intrebari despre parfumuri:
1.voi unde preferati sa mergeti sa testati parfumurile?
2.de unde le cumparati incat sa fiti siguri ca sunt originale si ca nu au un pret supraevaluat?
Multumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Parfumurile originale se pot testa doar in magazinele de parfmuri, nicaieri in alta parte, ca nu se vand din mana in mana sau la tarabe.
Firmele serioase care produc parfumuri bune si scumpe nu vand niciodata la comerciantii mici, fiindca politica lor este sa vanda numai in magazinele de lux ca sa-si mentina faima si pretul foarte sus.

2. Intotdeauna cumpar parfumurile din magazinul de parfumuri sau prin aeropoartele pe unde circul, din duty-free.
Parfumurile nu au preturi "supraevaluat" fiindca un parfum bun este peste $300 euro sticluta si acela este un pret mic pentru un PARFUM obisnuit, nu ceva ultra elegant si de marca scumpa.

Nu vorbim aici de apa de toaleta "eau de toilet", apa de colonie "eau de colonie", nici macar de apa de parfum "eau de parfum" fiindca toate sunt in realitate niste APE (dilutii) in care se toarna 2-3 picaturi de esenta de parfum, de aceea sunt atat de ieftine si dureaza foarte putin ca miros.

| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Nu cumpar parfumuri in 99% din timp. Cind cumpar, o fac de prin supermarket, eventual online.
2. De nicaieri pentru mine, dar daca ar fi sa iau, le-as lua linistit de pe eMag. Sub nici o forma de prin malluri. Parfumurile sunt o categorie de produse care e aproape intotdeauna supraevaluata, mai ales la noi pe piata, so...

| 94Lucifer94 a răspuns:

De obicei incerci acolo unde se vând parfumuri și ai monstre pe care le incerci gratis. Fără să stea cineva după fundul tău și să te intrebe ce parfum dorești, ci doar să incerci pe toate și să găsești unul care iți place

| newaccountbye a răspuns:

1. Notino cel mai des
2. Notino sau Douglas