| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o nelamurire cu privire la deschiderea salilor de joc, pariuri sportive etc. Cum functioneaza daca este incidenta 11.28 la mia de locuitori? Lucrez ca si casiera iar patronul vrea sa deschida, a fost inchisa pentru cateva zile.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

A trecut de 12.000 de infectari pe zi si continua sa creasca.
Curand se vor inchide toate magazinele si centrele de distractie, fiindca nu sunt sanse sa se reduca numarul lor, in conditiile astea.

1 răspuns:
| Maiaqwas a răspuns (pentru Violleta2022):

Aparent s-au deschis. Si ma si obliga sa pun mana pe telefoanele lor sa le bag codurile pentru bilete. Vai si amar.