| Man_Eduard_1996 a întrebat:

De când cu covidul mă tot intreb ceva, poate știe cineva să-mi răspundă. Câte tipuri de stări există? Adică Stare de Urgență, Stare de Alertă, mai există vreun tip de stare ca declarație guvernamentală? Cine știe să mă lămurească vă rog.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Necesitate, calamitate, razboi, asediu, etc.

5 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Doar astea doua. Sper sa nu mai inventeze ceva.

| anonimg a răspuns:

Mai există și stare de asediu/ război.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Starea de nebuneala a fost aia de urgență care a fost apoi declarata neconstitutionala.

| Vântulalb a răspuns (pentru Zuzu1991):

Mi-ai raspuns mie? Atunci enumera mai departe, nu cu "etc". Altfel, omul nu mai intreba.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Vântulalb):

Acum 4 ore | Vântulalb a răspuns:
Mi-ai raspuns mie? Atunci enumera mai departe, nu cu "etc".
în 14 Februarie | Vântulalb a răspuns:
Doar astea doua. Sper sa nu mai inventeze ceva.

nu stiu di she da' parca am enumerat mai multe ca tine, iar etc. e doar ca nici eu nu le stiu pe toate