| Cristinamanole a întrebat:

Ma confrunt cu o problema, copiii mei de o luna au iesit pozitivi la testul de corona virus, credeti ca daca se infecteaza a doua oară, o sa fie mai grav decât au fost prima dată? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Infectează* (nu integrează)
Rectifică postarea, pentru ca unii să nu inteleaga gresit.

PS. Copiii să aibă grijă, ca să nu se mai întâmple...

| Cristinamanole explică (pentru floresdemayo):

Din pacate nu stiu sa editez postarea, din grabă și fără să verific, a schimbat tastatura înțelesul cuvântului. Eu am luat toate măsurile de siguranță pentru ai feri de acest virus, dar am fost nevoită să mergem la pediatriu, fiindca au fost născuți prematur, si asa ne am contaminat.

| Lowkee a răspuns:

Integreaza*
In primul rand, copiii nu prea patesc nimic, si- in a doilea - cel mai probabil vor avea imunitate pentru o vreme, deci nu se vor infecta iar. Nu cred ca sunt multi care s-au reinfectat, asa ca, n-avem de unde sa stim.

| ColoIonut a răspuns:

Depinde cand se infecteaza, cred. In sensul ca, organismul are nevoie de o pauza, pentru ca sistemul imunitar sa isi revina, dupa ce s-a luptat cu virusul din organism. Nu sunt sigur, totusi, am auzit cu unii s-au imbolnavit din nou si au prezentat cam aceleasi simptome.
Repet, nu e nimic oficial, este mai mult o parere proprie.