| JetBlueJet a întrebat:

Cat timp este valabil certificatul de vaccinare?
Eu am doua date de expirare, in conformitate cu numarul de doze efectuate :
31-07-2021 (doza 1)
31-08-2021 (doza 2)
La ce se refera aceste date de expirare?
La valabilitatea certificatului sau la cea a vaccinului?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Certificatul nu expira, este vorba de expirarea fiolei de vaccin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E vorba de termenul de valabilitate al lotului de vaccin, nu are nicio legatura cu certificatul.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Date de expirare rolling on the floor)))))))