| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am vazut ca la adeverinta de vaccinare cu toata schema completa 3/3 nu mai ai data de expirare la vaccinuri, am facut eu la o vecina certificatul verde si nu avea date de expirare, de ce? Certificatul verde e valabil doar un an.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista trecuta data de expirare a flaconului vaccinului pe adeverinta daca la asta te referi

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Exista la primele doua dar dupa ce faci pe-al treilea nu mai exista data de expirare

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine exista.
Cauta mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca in februarie se da mandat de vaccinare obligatorie si se spera ca scapam de covid (plan european)

| anonimus010101110 a răspuns:

Aparent, din cate am auzit si eu acum daca ai vaccin este valabil permanent, si nu, daca ar fi sa tina o perioada de timp ar tine 6 luni, nu un an din cate stiu