| RAY a întrebat:

Cercetătorii americani au dezvoltat în laborator o nouă tulpină COVID cu o rată de mortalitate de 80%? Pe bune? Ăștia fac versiuni noi de virus nu de antivirus

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| RAY explică:

Https://www.capital.ro/coronavirus-apar-noi-variante-de-omicron-in-sua.html apar noi versiuni, cum sa nu apară dacă cercetătorii creaza versiuni noi

| halogen001 a răspuns:

Măcar e bine că au spus. Mai rău e când fac și nu spun happy

| RAY explică (pentru halogen001):

Traducerea e proasta, nu au creat si pur simplu au facut experimente cum e selectia artificiala

| IanosCsaba a răspuns (pentru RAY):

Poate o fac scapata din laborator sa mai vanda niste zeama injectabila pentru prosti.

| Mosotti a răspuns:

Ei argumenteaza ca sa studieze pandemia se pare, adica e experimental.
Evident ca e vrajeala, o sa "scape" si din ala cumva probabil prin jur.

| halogen001 a răspuns (pentru RAY):

Https://youtu.be/_WTZo9ieBKY
https://youtu.be/37v_Bva3RXQ
Omul sarac se lupta cu saracia, iar omul bogat cu bogatia. Omul bogat nu se satura niciodata. Lacomia e inscrisa genetic. A opri omul bogat sa caute mai multa bogatie e asemenea cu incercarea de a-l opri sa respire sau sa manance. Omul bogat nu intelege ca tot ce face e egal cu zero si de aceea e manat de lacomie, dar timpul nu iarta pe nimeni si ajungem toti la acelasi sfarsit si totul devine nimic.

| LaviniuA a răspuns:

Tu chiar iti pui poze cu tine pe TPU? laughing

| RAY explică (pentru LaviniuA):

Îți dai seama ca și eu ma uimesc dar era o provocare de la cineva mai smart ca mine

| ShinigamiX a răspuns:

Este creata dracia asta, ca si sida, hepatita. Pentru reducerea populatiei, evitarea sexului, copii prea multi