| mastadont a întrebat:

Cunoașteți oameni care să fi murit de covid 19? Eu tocmai am aflat că mi-a murit o rudă destul de apropiată.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, a fost chiar vecinul de langa mine, nu stiam pentru cine era aprinsa candela la el la usa.
Ulterior am aflat ca venise din Italia unde stiam de mic ca lucra de zeci de ani si a ajuns direct la spitalul de Covid de la noi din judet.
Cu toate astea avea o comorbiditate fatala, ciroza hepatica. Nu stiu cum a duso atat, probabil tratamente mai bune in Italia.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Din păcate, da. Condoleante!

| rapandula a răspuns:

Nu inseamna ca daca a facut vaccin a si murit din cauza lui.

| Meme10Meme a răspuns:

laughing laughing laughing laughing Siguuuuuuuuuuuuuuuuuuur

| Meme10Meme a răspuns:

Eu unul nu cunosc, dar am avut. Taicamiu a tusit mult din cauza acestei boli. Dar am scapat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cunosc.

| Vasile2003 a răspuns:

Da,cunosc destul de multe persoane. Problema e ca deși mor oameni, încă sunt o mulțime de persoane care nu cred în acest virus și împrăștie tot felul de conspirații

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc o persoana care a avut foarte grav, adica bunica

| Sara2 a răspuns:

Sunt persoane care mi-au zis că au avut, personal nu știu pe nimeni care a murit

Răspuns utilizator avertizat