| Mipasususuyamyamyam a întrebat:

Cunoasteti multe persoane cu COVID?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 6

| Adry05 a răspuns:

Destule, în jur de 10 care au avut

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Niste colegi de la munca, dar... nu am mai vorbit cu ei de atunci big grin

| Mosotti a răspuns:

Nici una, ca m-am izolat cam complet, ma duc blindat protejat la cumparaturi, apoi acasa, in rest vb cu prietenii pe net. Dar la noi 98 % se respecta masurile, nu e asa mare problema in zona. Mai sunt unii care nu au masca sus pe nas, dar na, daca ii vad, ii atentionezi mai ales in magazine, si si-o pune ca sa fie liniste.

| Frank51 a răspuns:

Peste 10.

| aXy99 a răspuns:

Da, foarte multe. Putine testate, dar majoritatea cu simptome specifice care care au intrat in contact cu persoane infectate. Doar ca DSP-urile nu isi fac treaba cand vine vorba de anchete epidemiologice.

| siriusblack98 a răspuns:

Vreo 3 printre care si eu.

| Mipasususuyamyamyam explică (pentru siriusblack98):

sad Cum te simti?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Acum mai bine ca am aproape 2 saptamani. Totusi o ''raceala'' destul de nasoala. Dupa 6 zile de febra 38 si 39 abia te mai poti tine pe picioare. Oricum eu am fost un caz norocos, mai ales ca am si astm si nu ma asteptam sa scap fara oxigen si drumuri la spitale. O cunostinta a ajuns la terapie intensiva din cauza ca nu mai putea respira.

| danbnz a răspuns:

1 personal +5 cunoscuti ai prietenilor.
Toti au avut forme usoare si si-au revenit.

Răspuns utilizator avertizat
| nukeyly a răspuns:

Caz: tanara suprapoderala, internata in spital cu ceva normal, a luat de acolo covidu si in cateva zile s-a dus(sub ~14z). Atata i-a fost. N-ai de ce sa fi stresat, daca e sa-l iei il iei, daca e sa te duci de la el, te duci. Genetica proprie te poate scoate la liman, dar e o loterie.

Răspuns utilizator avertizat