| Dragosdoar a întrebat:

Event 201 simulates an outbreak of a novel zoonotic coronavirus transmitted from bats to pigs to people that eventually becomes efficiently transmissible from person to person, leading to a severe pandemic. The pathogen and the disease it causes are modeled largely on SARS, but it is more transmissible in the community setting by people with mild symptoms.
In romana:
"Evenimentul 201 simulează un focar al unui nou coronavirus zoonotic transmis de la lilieci la porci la oameni, care în cele din urmă devine eficient transmisibil de la persoană la persoană, cauzand o pandemie severă. Patogenul și boala pe care o provoacă sunt modelate în mare parte pe SARS, dar este mai transmisibil în mediul comunitar de către persoanele cu simptome ușoare."

Asta se simula in noiembrie anul trecut la un centru de siguranta sanitara unde era prezent bineinteles si Bill Gates.
Sunt singurul care nu poate sa treaca peste atatea similaritati: "coronavirus" "liliceci" "SARS" "transimisibil de la persoane cu simptome usoare"?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
33 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ai scris treaba asta in mintea mea am vazut un redneck din Alabama, rosu tot la fata cate se enerveaza ca cineva ii face idolul idiot. Loool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Cu tine totul e numai despre ce ai tu in mintea aia. Nicio relatie cu realitatea, la asa ceva esti imun.

M-am convins ca esti oligofren. Gata. Nu mai e nevoie sa demonstrezi nimic.

| Dragosdoar explică (pentru anonim_4396):

Nu are legatiura cu subiectul deschis de mine, dar aici iti dau dreptate(la faza cu trump). Se pare ca in USA o ura nejustificata fata de presedintele asta, duce la inventarea unor narative din partea mass mediei de orientare pro politica de stanga in asa fel incat sa l puna intr o postura cat mai urata si mai racista.