| Doyouloveme44 a întrebat:

Pot avea coronavirus şi fâră să am simptome?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Da, te numesti asimptomatic.

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Da-le funda tuturor celor dinaintea mea. Pentru ca poti sa ai coronavirus fara sa ai simptome. Din aceasta cauza s-a si raspandit atat de rapid. Multi erau/sunt bolnavi si fara sa stie transmit coronavirusul.

| Panamax a răspuns:

80% din persoanele testate pozitiv la covid nu au niciun simptom.
Un test pozitiv nu inseamna 100% ca esti bolnav sau ca esti contagios, la fel cum unul negativ nu inseamna ca n-ai nimic.

https://www.mediafax.ro/......o-19081986

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti

| Tudy000 a răspuns:

Normal,asta inseamna sa fi asimtomatic, il porti dar n-ai nimic, in schimb poti sa il dai la altii.

| AlexandruGeo a răspuns:

Da, poti avea.