| Flavianadx a întrebat:

La voi in oras se mai respecta restrictiile de circulatie dupa ora 22?
Am impresia ca in Bucuresti nu se mai respecta si nici amenzi nu se dau pentru asta. Eram in parc mai devreme si erau destui care se plimbau.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

și eu eram pe la 22:15 prin centru și era plin de oameni și trecea și poliția pe lângă laughing totuși, nu știi pe cine prinzi așa că prefer să fiu acasă pe la 10 și ceva, nu de alta dar am lucruri mai bune de făcut cu banii de pe amendă

6 răspunsuri:
| VanillaQ a răspuns:

Buna.
In teorie se mai respecta si in partea de Nord-Vest a tarii, in practica mai putin big grin

| Adrian5575 a răspuns:

Peste tot gasesti cate unul care nu vrea sa respecte regulile.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ies dupa ora respectiva.
dar cei care se plimba, si au un motiv anume, poate au si bani de amenzi.

| Flavianadx explică (pentru Adry05):

Ai idee cat e amenda?

| Adry05 a răspuns (pentru Flavianadx):

Cred că în jur de 1000 lei? nu-s sigură

Răspuns utilizator avertizat