| Gabriel2606 a întrebat:

Salut. Am 17 ani peste 2 luni fac 18. Miercuri ma vaccinez cu Pfizer. As putea avea reactii adverse urate?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Colega mea de birou s-a vaccinat alaltaieri cu Pfizer (in Germania), nu a avut nici un fel de reactii.

Doua rude s-au vaccinat tot cu Pfizer, in tara, reactiile s-au rezumat la mancarime locala vreme de cateva ore, si temperatura in jur de 37.7-38 o intreaga dupa-amiaza.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nimic nu e exclus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate da, poate nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Reactiile adverse la Pfizer sunt foarte foarte rar urate.

| hacktek a răspuns:

Pai nu ti-a raspuns Valeriu Gheorghita? Pui la indoiala cuvantul domniei sale?
__... https://www.stiripesurse.ro/.......html...__

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc două persoane care s-au vaccinat cu Pfizer şi n-au avut absolut nimicNici măcar o reacţie.Şi sunt babalâci de 80 şi de ani cu boli cronice.
Dacă e să ai ceva reacţii adverse, cel mai probabil vor fi foarte uşoare.
Eu m-am vaccinat cu AZ şi n-am păţit mare lucru.

| Anaa939839393 a răspuns:

Depinde! La mine, unii profesori li s-a facut rau încât nu au putut intra la ore iar altii nu au patit mai nimic, au avut o durere a bratului sau durere de cap

| Panamax a răspuns:

Cica sterilitate, dar asta mai tarziu.