| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Cine a facut vaccinul pana acum? Ati avut reactii adverse? Fe la Pfizer ma intereseaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il am doar pe primul. M-a durut putin locul unde am fost vaccinat. In rest nimic. Sa vad dupa rapel, pe 17 noiembrie.

| mi25 a răspuns:

L-am facut exact acesta si doar o mica durere la mana. Si au trecut 9 luni, am facut si un covit usor, tratat acasa si sunt bine.

| dinaprilie a răspuns:

La a doua doza.o stare de "betie" mai altfel.a trecut in cateva ore

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu l-am facut cu Johnson si m-am simtit putin rau in ziua in care m-am vaccinat:m-au durut picioarele, spatele, am tremurat timp de 20 de minute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O durere de cap suportabila a doua zi care a trecut de la sine in cateva ore si durerea de brat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Na acum la durere de brat ma astept si eu, pentru ca ma tot gandesc sa ma duc sa nu ma duc, si cer si eu pareri poate ma motiveaza sa ma duc pentru ca nenorocitii vor prelungii restrictiile mai mult ca sigur pe 24 noiembrie si n-am incotro decat sa il fac

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te poti vaccina linistit.

| TheStrategist a răspuns:

La prima doză nu am avut reacții adverse, depinde de corpul fiecăruia.

| antrebarisiraspunsuri a răspuns:

Foarte putin m-a durut mana in prima seara. apoi 2-3 zile mici ameteli dar trec cu paracetamol. e ok, nu ai de ce sa te temi

| DenisMotorbike a răspuns:

M-a durut mâna respectivă timp de 2-3 zile, asta întâmplându-se la ambele doze Pfizer.