| Rhea44 a întrebat:

Se poate trimite ceva prin posta din Anglia in Romania? Daca da, in cant timp ar ajunge?
E urgent

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce serviciu platesti!
Un curier international este scump, dar poate ajunge in 2-3 zile (DHL, UPS, Fedex).
Posta obisinuita este mult mai ieftina, dar poate face 2 saptamani

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu daca acest site apartine de posta romana din Anglia: https://www.comenziuk.net/utile/livrarea-comenzilor/posta-romana/
Contacteaza-i.

| sierra1 a răspuns:

Se poate dar numai urgent nu ajunge, poate găsești un curier/cărăuș cunoscut

| Fatamuntilor a răspuns:

SUNT firme de care se ocupa cu asa ceva, si face cam 3 zile.
Intreaba printre colegii roamani care timit colete in tara.

| Rhea44 explică (pentru Violleta2022):

Mersi mult

| Violleta2022 a răspuns:

Pune o intrebarea si la tipul asta Marius, care transporta atat calatori cat si marfa din UK si Germania - spre Romania si retur. Cine stie, posibil sa fie in UK si sa se intoarca in tara.

https://www.facebook.com/Marius-TRANS-118925902829096

suna-l! +40 725 512 682

| Dismally a răspuns:

Da, cam o saptamana face.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e urgent, prin curier. Prin poștă depinde cum ceri, Par avion ceva mai repede, poate 3-5 zile. Prin poșta obișnuită, poate 10 zile.