| Angelindeed a întrebat:

Vreau să mă vaccinez dar prin apropiere am doar Johnson. Merita? E bun? Nu știu de ce la 3 locuri din oraș numai asta au și pentru altele trebuie sa merg departe și nu am timp.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
| Mopmop a răspuns:

E in joc viata ta si a celor din jur si tu intrebi daca merita sa faci un amarat de vaccin?
E gratuit vaccinul... mai bine te gandesti cat costa o innmormantare...
Trage tu concluzia daca merita...

| Lukasssz a răspuns:

Merita frate, pana la urma te aperi pe tine si pe cei apropiati tie

| Thebat1 a răspuns:

Da merita, colegele mele l-au făcut și sunt bine.

| Vladyzch a răspuns:

Părerea mea e sa îți faci Pfizer sau Moderna...deja s-a aprobat rapul la J&J...se pare ca nu prea e ce trebuie.

| Angelindeed explică (pentru Mopmop):

Am intrat de firma nu dacă merită să fac vaccinul

| Angelindeed explică (pentru Mopmop):

Învață să citesti

| Mopmop a răspuns (pentru Angelindeed):

Stiu sa citesc. Multumesc. Insa ideea nu e care firma il face ca nici una nu garanteaza 100% miracole insa e bine sa il faci cat mai rapid posibil.
Stai aproape ca Gucci scoate intr o luna un vaccin super...

| Angelindeed explică (pentru Mopmop):

Ce treabă am eu cu Gucci? M-ai scârbit cu comentariul asta nu mă mai grăbesc să-l fac că văd că va afecteaza creierul

Răspuns utilizator avertizat
| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Da, merita, mai ales ca e o singura doza si nu o sa mai duci grija rapelului.

| Mopmop a răspuns (pentru Angelindeed):

Sicer stiu ca mi-a afectat creierul. Nu mai am scapare, am facut 2 doze si cred ca o fac si pe a3a. Vaccinul da dependenta! Nimeni nu spune despre efectul asta advers.
Spun de Gucci pentru ca am experienta cu o anumita parte a romanilor care desi sunt rupti la stomac de foame cauta numai lucruri de "firma "