| Alex a întrebat:

1. A facut vreo fata cinste iubitului ei?
2. A facut vreo fata primul pas?
3. A facut vreo fata cinste la primele intalniri?
4. Fata vrea sa il invita pe iubitul ei si sa faca cinste. E rusine?
5. Fata vrea sa faca primul pas. E rusine?
6. Fata vrea sa faca cinste la primele intalniri. E rusine?
7. O fata nu vrea ca iubitul ei sa faca cinste ei de fiecare data. E rusine?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

1. Da, am facut si eu ''cinste'' iubitului.
2. Da, am facut de cateva ori primul pas spre o relatie, gen: ''vrei sa fim impreuna?''hee hee.
3.La primele intalniri n-am facut cinste pentru ca n-am iesit in discoteci sau terase, doar ne-am plimbathappy.
4.Pey daca il invit eu inseamna ca platesc eu sau facem nemteste (fiecare plateste ce consuma).
5.Nu e deloc rusinos sa facio primul pas ca fata.Eu am facut asta de mai multe ori, dar, desigur, dupa ce eram sigura ca il plac, ca il cunosc si ca e si el atras de mine!happy
6.Depinde de ambii parteneri!
7. E chiar de preferat sa se faca cu randul la facut ''cinste''happy.

| Razvan a răspuns:

Eu nu ma pricep la facut primul pas.Sunt mai impiedicata de felul meu.Plus ca nu prea se apropie baietii de mine pentru ca ma considera una de a lorlaughingDeci daca ar sta cu mine e ca si cum ar fi homosexualirolling on the floor
Exagerez
Dar nu fac primul pas pentru ca mi se pare inutil si perfect posibil sa o dau in barawhistling
Am facut si eu cinste dar mai mult platim fiecare ce consuma.Nu vreau sa profit de pe el ca pe urma sa imi arunce in fata:"am investit bani"chatterbox

| Derye a răspuns:

1) Probabil, dar foarte rar.
2) Probabil, dar nu asa de rar ca la primul punct
3) Never 1 fata din 10000
4) In nici un caz, e excelent. E bine chiar, baiatul trebuie sa fie prinipalul stalp de sustinere dar nici chiar el nu are puterea sa o faca mereu, mereu.
5) Nu, asta inseamna ca e o fata desteapta si stie ce vrea, si nu asteapta sa i se dea mura'n gura.
6) Nu e rusine, sincer, ai repetat de prea multe ori cuvantul rusine si cum suna ciudat. Nu e nimic anormal in a face fata cinste.
7) E tot intrebarea nr 4 doar ca formulata altfel. Ti'am raspuns acolo.

| nobody_9468 a răspuns:

1.Nu,nu mi s-a intamplat pana acum, ce memorie scurta am! Chiar azi i-am facut cinste fiindca el e falit si da stiu ca se simte foarte prost si de acum isi va lua mereu bani la el.Ma simt cam datoare, desi nu pot sa zic ca am profitat de el.
2. Da, am facut primul pas cu un tip mai timid si m-a refuzat. Din acel moment am zis ca nu-mi mai trebuies tipi"cuminti, buni, timizi".
3.Nu,n-am facut.
4.Nu,de ce ar fi rusine?
5.Nu e rusine, astea sunt doar conceptii invechite ale unor oameni care n-au mintea actuala, a secolului 21winking.
6.Nu,dar normal mi s-ar parea ca fiecare sa-si plateasca consumatiahappy.
7. Ce inseamna rusinea pentru tine? Ok ar fi ca la primele intalniti sa-si plateasca fiecare consumatia.

Bafta.

| Ionutzz97 a răspuns:

Nu

| andrei a răspuns:

Nu

| ancutsa13 a răspuns:

1. Da, dupa o anumita perioada
2. Nu, dar nu e nimic gresit in asta atata timp cat nu exagerezi sau insisti
3. Nu, baiatul, daca este simtit, se obliga sa plateasca sau sa imparta pe jumate nota
4. Nu, dupa o anumita perioada
5. Nu
6. Nu, dar baiatul daca este simtit nu va accepta
7. Nu
(ne-am cam invartit pe aceeasi intrebare) Daca vrei sa-l chemi pe baiatul de care iti place in oras, cheama-l si daca te place si el o sa-i faca placere sa iasa cu tine!

| aura_1762 a răspuns:

Pai eu as zice sa nu-i faca cinste mereu mai degraba sasi ia fiecare din banii lui sau sa faca cu randu cinste. poate ca fata e o fire nu cu foarte multe fite dar nu important intr-o relatie e ca baiatul sa faca primul pas pentru. ca intotdeauna baiatul tine mai mult la fata decat fata la el adica fata se mai pierde el nu prea in fine ca sa nu deviem de la subiec eu as zice sa nu exagereze fata facand mereu ea primul pas ca altfel baiatul va profita de asta si poate se va lauda la altii si chesti dintrastea sper ca te-am ajutat funda?

| tomas_1123 a răspuns:

La 7 e rusine, in rest ar trebui sa se intample in proportie de 49%

| LittleLittleMarmaid_1333 a răspuns:

Pai...
1. Nu chiar pentru. ca nu era iubitul meu, doar un prieten care speram sa fie mai mult dar...sigh
2. Am incercat...oarecum.Nu a mers.straight face
3.Doar la incercarea de "prima intalnire." [Eu l`am invitat cu ocazia zilei mele de nastere, deci mi s`a parut normal.]
4.Nu stiu ce sa spun.Adica, n`ar trebui fata sa-l "invite" sa faca cinste. Un baiat educat ar trebui cand invita o fata in oras sa plateasca el.
5.Nu cred... Daca chiar e iubire.
6.Depinde. O data fata, o data baiatul.hee hee
7.Idem.