| Stropdeploaie a întrebat:

Am cunoscut o tipă. De vreo două săptămâni.Ne tot întâlnim, întâlniri amicale.
Când ne-am întâlnit cam de fiecare data eu am făcut cinste ..ca sa zic așa.O plac foarte mult. Dar se pare că nu ar vrea ceva mai mult decât amical!
Ce mă sfatuiti sa fac?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

știi cum se zice că fac nemții: 50-50

| cristimihailov a răspuns:

Sa zicem ca ti se pare ca esti invitat undeva. Iti iei inima in dinti si bati la usa.

Nu se deschide. Strigi, suni la sonerie. Nu se deschide.

Aceasta este situatia ta. Ce faci?

- urmezi sfaturile conform carora incerci sa patrunzi in casa sarind gardul sau fortand usa?

- urmezi un sfat bazat pe experienta, mergi mai departe?

Nu uita ca ce e deschis pentru tine, iti va raspunde cand bati la usa. Ce nu... nu happy

| Stropdeploaie explică (pentru cristimihailov):

Deci? Sunt mai greu de cap!))))
Să mai aștept?

| cristimihailov a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Draga strop de ploaie, se vede ca ai venit de sus. Sper ca aterizarea a fost totusi usoara, in ciuda faptelor.

O lasi prietene. O lasi.
Inchizi si mergi mai departe.

Nu sta infipt intr-un loc in care nu iti prieste.

Vei arata ca o cruce comemorativa la marginea unui drum.

| Donsavas a răspuns:

Sa nu te mai atașezi. Cea mai mare greseala e sa investești intr-un om mai mult decât investești in tine si oamenii care chiar conteaza si sunt de partea ta mereu.

| SG1995 a răspuns:

Păi să te distanțezi, n-are rost să te torturezi singur. Pas cu pas îi faci vânt.

| Goete a răspuns:

Chiar crezi că e important să spui că faci tu cinste? Nu cred că ar depinde de asta relația voastră

| Stropdeploaie explică (pentru Goete):

Dar?

| Goete a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Daca pui intrebarea asta.nu cred ca are rost sa continuam discutia. Traieste un continuare crezand ca le poti cumpara

| Eireann a răspuns:

Sunt 2 variante: ori te place si te asteapta sa faci primul pas, ori esti in friend-zone. Poti sa ii spui ca iti place compania ei si ca ti-ai dori mai mult. Daca zice da, ok. Daca zice nu e ok si asa, spune-i ca era Doar o sugestie si nu e nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o cuceresti cumva, trebuie sa te placa dar poate nu isi da seama acum. Pt moment puteti fi doar amici daca asa vrea ea, dar cu timpul poate va prinde drag de tine.