| anonim_4396 a întrebat:

12 ani simplu : Cum intreb o colega daca ma place nu vreau raspunsuri gen : simplu; asa bine; sau remarci ca is fricos bla bla bla am 12 ani totusi nu? deci ziceti-mi cum daca zice nu o mai intreb o data ce fac?

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai daca zice nu, ce sens ar mai avea sa o intrebi inca o data? Ii spui ca tie iti place de ea si o intrebi daca si ei de tine.

| xibalba a răspuns:

La 12 ani iti recomand sa inveti sa te exprimi, sa te placa fomeile mai tarziu

| cary a răspuns:

Baga-te in seama... apropie-te de ea vezi ce ii place...afla-i numarul...trimite-i un mesaj... daca nu are telefon... un biletel(e mai simplu!)daca iti zambeste si iti raspunde continua a stai pe langa ea(te place), daca te evita vezi-ti de drum...nu e pentru tine!

| NoName0011 a răspuns:

Intreab-otongue si gata esti baiat fi tarelaughing>.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Ai formulat intrebarea foarte aiurea. Reformuleaza daca vrei sa primesti si raspunsuri pe masura.

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Fii dragut cu ea, fa-i complimente, cere'i id-ul de mess si vorbeste cu ea pe mess, intreab'o daca iese sa se plimbe prin oras si incetul cu incetul te apropii de eawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ma bata vantu daca am priceput, reformuleaza te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai întrebat-o/o s-o întrebi folosind o frază formulată precum cea de mai sus, clar o să se uite cruciș la tine și o să zică nu. Dacă te mai și bâlbâi când o spui, clar o să râdă de tine.

| taker009 a răspuns:

Poi incearca sa intri in vb q ea, stay mai mult pe langa ea... fa tu primul pas.Sau daca esti mai timid cu ajutorul uni prieten...intodeauna funztzioneazalaughing cel putin la uni