| anonim_4396 a întrebat:

Undeva pe la sfarsitul lui august 2018 m-am operat de fimoza la varsta de 15 ani. Eu, spre rusinea mea, nu stiam ca penisul nu era normal pana atunci, desi ma masturbam de cateva ori pe saptamana. Mi-am dat seama de asta abia cand am observat penisurile altor baieti dupa cateva cercetari pe interent. Am fost la urolog, m-a operat, dar problema este ca cat timp am avut fimoza penisul meu nu a crescut aproape deloc. M-am gandit ca probabil fimoza era de vina si au trecut 6 luni de operatie si inca pare ca nu s-a modificat deloc lungimea. Doamna doctor, de la urologie, mi-a spus ca mai are timp sa creasca, dar nu observ nicio schimbare. Am fost la control dupa 3 luni de la operatie si mi s-a spus ca sunt in regula, iar de atunci nu m-am mai dus. Din ce cauza am o problema cu dezvoltarea penisului? In erectie are circa 11, 5 cm si ma simt incomod in vestiare in jurul altor baieti.
M-am gandit ca ar avea de aface cu dezvoltarea mea totala. Eu inca sunt destul de mic ca inaltime si slabut si pare ca nu sunt prea dezvoltat, adica arat mai mult de clasa a 7-a, cand sunt in clasa a 10-a. Va rog sa ma ajutati, ofer funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Mai ai destul timp pana se opreste din crescut.

Nu stiu ce faceti voi in vestiar acolo de va vedeti unul la altul organul sexual, dar este dubios. Nu ai de ce sa te simti complexat. Fiecare se dezvolta diferit. Este si probabilitatatea/posibilitatea sa... ( nu te supara pe mine, nu ma injura ) ramana mic.

Daaar, stai linistit ca mai e destul timp. Pe la 18-20 de ani se opreste din crescut.

| IgnatVictor a răspuns (pentru Ineys):

Cam asa, nu am ce sa fac decat sa astept, iar ce se va intampla, asta este.
Pot doar sa sper la mai bine.

1 răspuns: