| Claaudiu a întrebat:

2 intrebari sincere si sa imi raspundeti sincer.
1. Eu de 6 ani m-am masturbat. Ce pot sa fac sa merg la doctor si ce imi face el. Ma cam tem?!
2. Daca m-am masturbat de 6 ani de zile pot sa am cancer testicular. Am pus o intrebare ca de ce un testicul sta mai jos si unul sta normal. Este normal sau trebuie sa ma duc la doctor Si cum se produce acest cancer testicular? Daca am cancer oare se rezolva si oare mai pot face sex cu o prietena. Eu zic ca trebuie sa merg la doctor voi ce spuneti

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poti merge la medic peuntru un control, dar inca nu am auzit sa faci cancer de la masturbare!
E cel mai bine sa iei o pauza cat mai lunga, 2-3 saptamani, si sa mananci cat mai sanatos, salate bogate cu cat mai multe fructe si legume, cu otet de mere, ulei de masline bun si nuci!
Fa ceva sport sau macar jogging o ora pe zi, citeste, invata si cultiva-te!
Apoi, o sa iti fie mult mai usor sa iti faci/gasesti o fata ca lumea, cu care sa faci intai Petting, niste luni bune, si abia dupa 18 ani si ai ei, si dupa ce si-a luat bacul, eventual sa treceti si la sex.

| RoCkKiD a răspuns:

Cu exceptia faptului ca ai niste cunostinte de educatie sexuala mai mult sau mai putin egale cu 0 esti ok. Problemele tale sunt de alta natura nu medicala.

| doctorandus a răspuns:

Cancer poti sa faci oricum, n-are legatura cu masturbarea.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru linistea ta consulta un medic urolog. Dar ar fi bine sa te lasi de masturbare.

| Justme1997 a răspuns:

Pana si eu fara testicule stiu ca unul trebuie sa stea mai jos decat celalalt. Nu ai nimic la oua, numai la cap

| Drimmero a răspuns (pentru Justme1997):

Ai cam dat sah-mat rasei barbatesti care invoca asemenea prostii!

| Uvox a răspuns:

Nu iti ascund ca si eu cred ca nu ti-ar strica o vizită la doctor doar ca ne gândim la specializări diferite.
Nu se face cancer de la asa ceva, cel mult orbesti si iti creste par in palma.
Cancerul testicular se operează cat despre ce mai poti după, vorbim după. happy
Stai linistit si las-o mai moale. Cu fete ai incercat?

| Claaudiu explică (pentru Uvox):

Ce sa incerc cu fete

| Claaudiu explică (pentru Uvox):

Cancerul testicular se operează cat despre ce mai poti după, vorbim după. La ce te referi

| raMLesS a răspuns (pentru Uvox):

,,Cel mult orbesti si iti creste par in palma,, rolling on the floor You made my day laughing

| doctorandus a răspuns (pentru Uvox):

Zicea ca are capul putii negru, deci are nevoie de medici.

| Uvox a răspuns (pentru doctorandus):

Ai dreptate

| Jay1 a răspuns:

Poti pentru binele tau să consultii un medic, si elimini frica aceasta compet definitiv.