| CristinaTaranu a întrebat:

A avut nesimtirea sa ma faca sa cred ca ma place de mai bine de un an, ca atunci cand i-am spus ce simt sa ma refuze, desi nu m-as fi asteptat la un astfel de raspuns din partea lui( as fi putut baga mana in foc ca ma place, toti imi spuneau asta si apoi BUM!).
Dar mai mult decat atat, de cand i-am spus asta se da la alte fete(inainte nu facea asta), fete apropiate mie, imi zice "pisi" si se alinta in fata mea dar se vede clar ca-i ironie.Ma critica si se ia pana si de cum vorbesc, desi n-ar avea motive. Ma afecteaza destul de tare.
Si asa nu mai inteleg nimic, confuzie la cote maxime, dar daca nu m-a vrut putea macar sa ma lase in pace sa nu mai rasuceasca cutitul in rana.
De ce-mi face una ca asta? Eu ce ar trebui sa fac ( pana acum l-am ignorat si am fost rece, i-am aratat ca sunt suparata, dar rezultatul nu pare a fi prea bun dupa cum se pare )?
Vreau sa-l uit doar ca il vad in fiecare zi si mi-e destul de greu.
Nu-mi ziceti de o alta relatie ca am incercat cu un baiat cu care chiar merita sa stau, dar nu am putut sta mai mult de 2 zile pentru ca nu simteam nimic pentru el, nu era o placere sa ies cu el si am preferat sa-i spun din timp sa ne despartim, inainte ca el sa ajunga sa tina la mine(i-am zis adevarul si m-a inteles)...eu stiu ca n-as putea sa ajung sa tin la el. Si in plus eu nu vreau sa ranesc oamenii, desi in momentul asta, pe tipul asta pe care il iubesc as vrea sa-l vad suferind... sa vada si el cum e. Imi vine sa-l dau dracu de fiecare data cand il vad desi sunt constienta ca e ura si iubire la un loc, o mare amestecatura.

7 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

E clar ca el acum se simte mult superior tie, pentru ca stie ca ai sentimente pentru el si poate sa te raneasca.Asta arata ca el este lipsit de maniere, nu este cu nimic mai mult decat un golan needucat.
Nici nu merita sa-l privesti in ochii, incearca sa-l eviti, fa-i cumva sa nu te mai intalnesti cu el. Daca ai cumva prieteni care te pot ajuta in situatia asta, sa se i-a de el ca sa se linisteasca baiatul putin ar fi o ideea buna sa incerci lucrul asta.
Timpul le rezolva pe toate, vezi ce faci cu baiatul care merita sa stai, nu ti-as indica sa stai cu el din nou, doar sa fi mai apropiata de el pentru ca, repet, timpul o sa treaca si tu nu o sa-l mai iubesti pe acel baiat.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Eu cred că pur şi simplu a făcut mişto de tine în tot acest timp. Încearcă să pierzi orice tangenţă cu el. O să fie mai bine, crede-mă.

| vali1985 a răspuns:

Pai trebuie sa te dai si tu pe langa alt baiat ca sa-l faci gelos.
Dar cel mai bine este sa-l uiti pentru totdeauna.

| h3r a răspuns:

Nu-l mai băga în seamă şi o să vezi ce frustrat o să fie.
El face totul din adins.

Nu te mai gândi la un copil care habar n-are pe ce planetă se află.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ii palce de tine asta e, dar nu stiu de ce se comporta asa poate l-ai suparat cu ceva sau a auzit ceva urat despre tine si se razbuna.

Răspuns utilizator avertizat
| OchiiDinUmbra a răspuns:

Buna.eu sunt baiat si am o situatie destul de asemanatoare.am fost ca frate si sora 2 ani, i-am spus ca o plac si ea a facut misto.neam certat si acum tot vrea sa-si bata joc.dar recent mi-am dat seama de ceva foarte important.
Lumea e plina de oamenii care nu merita atentia ta.foarte putini sunt cei care merita.si e clar ca baiatul asta nu merita.nici nu trebuie sa fii suparata pe el.stii dc? pentru ca atunci cand esti suparata, de fapt in adancul tau speri ca acea persoana sa se schimbe.adica te superi cu un folos.dar la el si la fata de care vb eu e pur si simplu degeaba.eu iti spun sa te comporti de parca nimic nu s-a intamplat si cand vb cu tine iti spun sa ai o atitudine gen "cine dracu te crezi sa vb cu mine?". bafta si dal dreaku de prost.rar gasesti baieti si fete bune in ziua de azi asa ca nici nu trebuie sa te superi.u ai incercat tot ce se putea ca sa fii impreuna cu el. daca el e dobitoc lasa.SIGUR o sa regrete intro zi.doar lasa-i timp, comportate normal si ia-l de suswinking. norochappy