| Florennce a întrebat:

A fost ceva frumos. Totul a inceput intr-o primavara cand sentimentele fetei brunete au ajuns cu acelea ale baiatului.
Fata bruneta il iubea inca din toamna, el abia incepuse s-o iubeasca in primavara aceea. Au fost momente frumoase, experiente frumoase... au trecut cateva luni pana in vara si odata cu trecerea lor situatia s-a mai intensificat.

El ii trimitea mesaje fetei brunete, vorbea cu ea. fata bruneta ii scria intotdeauna poezii ...sau pasaje prin care ii dezvaluia cat de mare este aceasta emotie si ca ii este atat de greu s-o explice incat o scrie.

Cei doi, in trecut fusesera foarte buni prieteni ..si intr-un fel erau prieteni fara altceva. Baiatul o mai iubise cu ceva timp in urma, fara ca ea sa stie. insa cand ea a aflat s-a simtit vinovata si astfel de atunci, din toamna aceea a aparut dragostea ei fata de el. Insa cum am spus mai sus, el abia a descoperit asta in primavara.

Ca sa scurtez, dupa ce au trecut luni frumoase, pline de amintiri pe care niciunul nu le mai avuse niciodata, fata bruneta afla ca tocmai cu o saptamana in urma, el, baiatul brunet se despartise de fata blonda, fata care se tinea dupa el de 4 ani. Cea bruneta stia despre antecedente, dar credea ca s-a terminat. Tocmai el ii spusese asta. Si

astfel ea a ramas intr-o dilema foarte mare. Lucrul asta i-a provocat un soc mai ales ca nu a aflat de la el. Banuia.dar nu credea, si acum totul se adeverise. De ce nu se oprise de la inceput? De cand stia ca totul se va termina si va fi doar o minciuna?. De ce incearca el sa ascunda asta si oare de ce in timpul in care era cu fata blonda, continua sa vorbeasca cu cea bruneta?.Ce avea de gand? ..Cu CINE vroia sa se joace? Oare a vrut sa se joace intentionat?. sau a facut-o in mod inconstient?.
De ce pentru el nu a fost ceva serios?. Pentru ca fata bruneta deja isi facea planuri de viitor.iar el doar se juca.

Ce sa mai creada fata bruneta acum?. El e despartit de cea blonda si ar putea sa mearga mai departe, mai ales ca el nu stie ca ea a aflat. Dar daca a mintit-o acum, oare nu o va mintii si a doua oara?

P.S. Va rog sa nu o luati in mod ironic. Chiar va rog. Este ceva serios care ma framanta si tocmai de aceea am ales varianta de a va povesti, pentru ca daca as fi povestit din prisma mea mi-ar fi fost mai greu. Multumesc!

4 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Si ce nevoie am eu de povestile tale de viata la categoria S/F ca nu inteleg? Pisi, povestile vanatoresti sunt pentru categoria D/S, T/A, Timp liber, Conversatii, nicidecum nu are legatura cu interesele celor ce raspund aici.

| NoShit a răspuns:

Atunci de ce te cheamă "LoveIsNot4Me"?

| Florennce explică (pentru NoShit):

Pentru ca nu este. Nu vezi ce mi se intampla? ..De ce tocmai mie, si de ce eu mereu? M-am saturat si deja ma gandesc sa-mi iau adio de la gandul pentru fericire.

| NoShit a răspuns (pentru Florennce):

Oh my.