| IoanaCristina26 a întrebat:

A trecut o luna de cand am avut contact sexual neprotejat...intre timp mi-a venit si menstra(normala). am facut un test de sarcina la 21 de zile de la contact. si a iesit negativ, iar azi...cand l-am refacut. ce`a de-a doua liniuta era ffff slaba. aproape neobservabila.credeti ca mai este vorba de sarcina?
va multumesc:*

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E greu de zis, testul de azi este neconcludent. Totusi, e improbabil cu un test negativ la 21 de zile (facut din prima urina de dimineata) si cu menstra regulata si normala. Dar nu imposibil. Mai fa maine un nou test de sarcina, din prima urina de dimineata, iar luni du-te la ginecolog.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu cred. Dar acum, sincer! Este greu sa derulati un cauciuc?straight face

pa, pa.

| andradat a răspuns:

Stai linistita din moment ce ti'a venit ciclul nu este vorba de sarcina. Ca sa fii tu multumita si sigura, mai fa un test si ai sa vezi. Daca esti genul de speriata cu chestiile astea fa'o cu prezervativ mai bine. happy

| 80Cris a răspuns:

Cand iti iese cea de-a doua liniuta foarte, foarte slaba inseamna ca sarcina este foarte, foarte mica. Fa din nou un test, vezi ce iese si eventual incearca din nou peste vreo 3-4 zile. La o sarcina foarte mica nici ginecologul nu se aventureaza sa-ti spuna sigur ca esti insarcinata. Te cheama din nou peste o saptamana. Deci, linisteste-te si fa-ti un alt test, chiar si in seara asta daca poti. Daca iese din nou liniuta nr. 2, deci e vizibila, atunci sunt multe sanse sa fii insarcinata.

| Daria a răspuns:

Pai din moment ce ti-a venit menstruatia normal nu ai cum sa fii insarcinata

| UzZyTPT a răspuns:

Ei bine unchiul meu e Ginecolog si iti spun raspunsul scurt si simplu! NU e vorba de sarcina! happy

| carollina a răspuns:

Dupa cat timp a iesit a 2 liniuta? daca a iesit din primele 3 minute da e posibil, daca a iesit dupa vreo 15 minute nu mai e valabil, daca stii ca ai avut contact neprotejat refa maine dimineata testul cu prima urins, stiu ca este stresant, dar succes sa iasa cum vrei
menstra peste sarcina sunt cazuri foarte rare, uneori testele da fals pozitiv din cauza altor medicamente am patit-o eu

| IoanaCristina26 explică:

Multumesc mult de tot pentru raspunsuri, o sa mai fac unu ca sa spulber orice indoiala.va pup:*