| Kenzorel112 a întrebat:

Bai deci pe bune treaba sta in felul urmator cred ca is nebund eacuma.
Se poate sa mai fie insarcinata dupa ce a facut un test peste 7 zile a iesit negativ apoi i-a venit menstruatia apoi dupa ce a trecut menstruatia am m-ai facut un test peste 16 zile de la contactul sexual si a trecut si menstruatia in acest timp (menstra a fost normala 5-6 zile culoare cantitate normala)
Testele au eisit negative.
I-a venit si a 2a luna menstruatia tot normala 5-6 zile culoare si cantitate normala. Mentionez nu a avut greturi sau dureri in spatele capului cum scriaa acolo sau ceva de genul acesta. Ea mi-a zis in seara asta ca simte ca musca cineva din burta cum ar veni. Oare sa fie ca am fost la balaceala si nu prea mancase azi doar cand a ajuns acasa pe la vreo 5-6 prima masa un gratar?
Dativa cu parerea si ziceti-mi daca mai sunt sanse sa fie sau vreun semn cevasad. Aastept urmatoare menstra care ar trebui sa vina pe 12 luna asta.Ea nu are ciclu regulat. Prima luna dupa contact i-a venit regulat chiar a doua luna intarziere 4-5 zile. Mentionez nu il are regulat. Raspunsuri va rog.Ms

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primul test trebuie facut dupa minim 21 de zile de la contactul sexual, deci testele facute la 7 si la 16 zile nu au nici o valoare.
Daca avea doua menstre regulate si normale, puteati exclude cu siguranta sarcina. dar daca a avut doua sangerari neregulate, care semanau cu menstruatia, nu puteti fi siguri.
Simptome au doar 40% din gravide.
Miscarile copilului le poate simti cam in saptamana a 18-a de sarcina, deci ce a simtit azi n-are legatura cu sarcina.
Nu mai astepta sa ii vina menstra, du-o la ginecologul ei, cel care o vede de obicei. In dimineata consultatie sa faca un test de sarcina corect.
Este putin posibil sa fie insarcinata, doua sangerari in primele luni de sarcina au sub 10% din femei, dar fara nici un test de sarcina efectuat corect si fara consultatie ginecologica, nu ai de unde stii.

| Kenzorel112 explică (pentru Brigaela):

Nu a avut sangerari deloc in afara de menstra

| Brigaela a răspuns (pentru Kenzorel112):

Poti sa fii sihgur ca e mesntra numai daca este regulata. daca nu, sunt niste sangerari, care ar putea fi menstra, ar putea sa fie sangerari pe sarcina sau sangerari dishormonale.
ramane necesar ce ti-am zis: test plus neaparat ginecolog

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut mergi cu ea la un medic ginecolog să o vadă.

| Achtor a răspuns:

Daca testele de sarcina au iesit negativde mai multe ori si are si menstruatie atunci eu zic ca e ok nu trebuie sa iti faci grijiwinking

| Kenzorel112 explică:

Actul nu sa termiant in ea am uitat sa mentionez.

| Kenzorel112 explică:

Mai vreau raspunsuri