| anonim_4396 a întrebat:

A venit timpul sa implinesc varsta de 18 ani si am hotarat ca la aceasta varsta sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu.Cum este prima data? Ce sa fac, ca sa nu ma doara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prezervativ, multa atentie, rabdare si iubire din partea partenerului, relaxare, pozitia misionarului, lubrifiere si niciodata sa nu faci ceva ce nu iti doresti si sa ai curajul sa spui nu, este dreptul tau. Sa ii spui ce iti place, cum iti place si daca vrei sa te opresti. Sunt multe fete care nu sunt dezvirginate din prima, asta nu inseamna ca e ceva in neregula cu ele, se intampla. Iti poate curge sange sau nu depinde de la femeie la femeie (de elasticitatea himenului) asa ca nu ai de ce sa te sperii sau stresezi.
In rest daca mai ai intrebari nu te rusina si doar intreaba sau cauta pe net, cel mai bine este sa fii informata.

9 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Good girl. o singura rugaminte am la tine.Foloseste prezervativul.
Nu vreau sa vii si tu cu intrebari aiurea ca esti insarcinata bla bla bla...

| Parintele a răspuns:

Nu doare mai..stai linistita si cocoshlu sa fie atent sa nu se grabeasca, de preferat sa nu fie virgin sau bolnav (BTS). Mai bine prima data faceti fara prezervativ. Atmosfera sa fie linistita sa fiti in siguranta. Succes.tongue

| Linda a răspuns:

E super ca ai asteptat pana acum? De ce vrei sa incepi acum? Vrei sa ramai cu acest prieten al tau in continuare? Poate chiar daca durerea fizica nu e f mare, sufletul isi pierde puritatea.
O tipa f draguta imi spunea: de ce dupa ce ma culc cu cineva, incepe sa fie mai neatent, neidragostit si doar dupa ce ma despart isi revine si ar vrea din nou sa fie cu mine? Timpul e dupa ce te casatoresti.

| sorin a răspuns:

Protectie maxima si spor la treabahappy

| knnight a răspuns:

O sa fie bine, doar sa fie protectie:d

| ---droid-kid--- a răspuns:

Foloseste prezervativul si restul va veni de la sine(nu stiu cum e dar nah)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea! ce pot sa iti sun e ca ai grija cum faci pasul asta pentru ca aici nu e vorba de durere depinde de voi in ceea ce priveste aspectul asta! daca faci pasul asta trebuie sa ai grija sa il faci cu dreptul! altfel...asta te va influenta toata viata... sper sa aud numai de bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa fie foarte frumos, sa fie intr-un ceas bun, pilule neaparat, uita-te pe net consulta-te cu o prietena sau cu cine de pe site, o sa te doare un pic dar nu este musai, un pahar de vin ar fi ideal, sper ca ramaneti peste noapte si mama ta stie altfel totul este un fiasco, dezvirginare pe furis, n-are nici un farmec, pregatiti frumos acest moment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anestezie locala. laughing