| Violente a întrebat:

Menstruație care a ținut 6 zile, prima normală, a doua și a treia abundente, a patra normală și ultimele două scurgeri pe terminate. Test de sarcină negativ cu prima urina de dimineață la 4 saptamani de la ultimul contact sexual.
Niciun simptom de sarcină, au trecut 9 săptămani de la contactul neprotejat fără ejaculare, cu prezervativ care s-a rupt.
A fost luată pastila de a doua zi, POSTINOR.

Ce șanse de sarcină sunt?

P.s: lipsă de ocupație big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
34 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nicio șansă de sarcină.
Apar dereglări hormonale care se vor regla în câteva luni datorită dozei mari de hormoni artificiali din pilula de urgență.
Găsești la Plafar ceai de crețișoară pe care îl combini cu cel de urzică pentru curățarea sângelui și reglarea menstrei.
Ce spui tu despre ultima menstră nu indică un tablou patologic.
Folosește prezervativ de calitate, în termen și mare grijă la manevrarea lui.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Sansele sunt 0...nu esti insarcinata

| Purec a răspuns:

Am vrut sa verific intrebarile puse de tine, te-am crezut doar ratat, dar acum pot afirma cu siguranta ca esti si foarte, foarte sarac in materie cenusie.

| Violente explică (pentru Purec):

Tu înainte sa imi lași mie coment, verifici vreo șapte dicționare că ești un incult și jumătate, cu fața acoperită la avatar de rușine sa nu se facă de ras și îți mai dai și aere de cunoscător, dar ești paralel cu ceea ce trăiești și ceea ce te înconjoară. Ciuș la gunoi!

| Purec a răspuns (pentru Violente):

Ai pus o groaza de intrebari stupide, banuiesc ca nu te deranjeaza daca afirm ca esti asemeni cu intrebarile care le-ai pus.

ps: ai grija cu scrisul, chiar daca vrei sa faci pe desteptul, o iei pe aratura grav dupa 2 randuri scrise. RATATU-LE

| Violente explică (pentru Purec):

RATATU-LE? Sper că ai fost ironic altfel ucizi limba romană. Caută-mă jos la ouă și joacă-te puțin cu ele, poate îți vine mintea la cap. Purece big grin, de fapt tu ești un parazit, mă mir că recunosti indirect.

| GabiArian22 a răspuns:

Sanse sa fii insarcinata 0. credlaughing

| Azµre a răspuns:

Meriți bătaie ți-am mai zis eu ție!
0 %!

| Violente explică (pentru Azµre):

Imi place sa socializez. blushing

| h3r a răspuns:

Ești curată, totul e ok! happy
Nici o șansă.

Apreciez "responsabilitatea" ta.

| Oana92 a răspuns:

Sanse 0.

| DNSK a răspuns:

Sansele sunt 0. dar mergi mai bine la medic pentru linistea ta sufleteasca.

| Exilee a răspuns:

Daca ai luat pastila de a doua zi, POSTINOR, sanse reduse la sarcina ( reduc sarcina cu peste 90%).
Evident ca la o zi sau 2 dupa contactul sexual, apar si dereglari hormonale pentru ca este normal.
Ai facut neprotejat? Sa nu mai faci asta pentru ca pe langa o sarcina nedorita, poti acumula si BTS.
Sanatate multa!

| Violente explică (pentru Exilee):

Pai menstruația i-a venit mai multă și a ținut-o mai mult. Din moment ce menstruația a venit, care mai sunt sansele de sarcină? E ca și cum ar fi eliminat sarcina, bineînțeles a fost ovulul nefecundat.

| Exilee a răspuns (pentru Violente):

A, deci i-a venit menstruatia. SUNT SANSE MINIME. Intr-adevar sunt sanse MARI SA NU FIE, dar nu te culca pe-o ureche ca asa se procedeaza in toate cazurile. Unii au avut ghinion mare ca s-au culcat pe aceasta ureche.
Totusi, ar trebui sa mai faca inca 3 teste de SARCINA DIFERITE.

| Violente explică (pentru Exilee):

Încă douăzeci de teste o să fac.
Am facut unul barza la 4 săptămani de la contact cel mai bun poate citi rezultatul pozitiv în 10 secunde testul barzand lucrand pe o folie de aur nu știu mai mult, dacă era sarcină se vedea la 4 săptămani, logic.

| Violente explică (pentru Exilee):

Nici măcar nu am ejaculat intravaginal, ne-am si protejat dar s-a ciupit putin prezervativul, am luat și POSTINOR, a venit și menstruația. Doamne

| Exilee a răspuns (pentru Violente):

Greseala mea ca n-am citit intrebarea cu atentie.
''au trecut 9 săptămani de la contactul neprotejat fără ejaculare''
Nu sunt sanse, dar oricum ai grija sa nu-ti repeti greseala.

| FadetoBlack a răspuns:

Zic că nu sunt şanse de sarcină.

| DeeaMarry a răspuns:

Cam 2% as spune eu.

| Violente explică (pentru DeeaMarry):

De ce? Argumentează

| Violente explică (pentru DeeaMarry):

De ce 2% Cunoști cazuri cu menstruație peste sarcină abundenta, culoare normală care a ținut 6 zile? Cunoști cazuri în care s-a rămas însarcinată fără ejaculare intravaginală și cu postinor luat? (deci doar riscul INFIM al lichidului preejaculator). Cunoști cazuri care după 2 luni nu au avut simptome de sarcină? Nici măcar sanii care automat se modifică si dor din prima saptamana de la concepție? De ce 2%? happy

| DeeaMarry a răspuns (pentru Violente):

Cunosc cazuri cu menstruatie normala peste sarcina, pilula de a doua zi nu poate fi 100% sigura, lichidul preejaculator poate contine spermatozoizi si cunosc cazuri de femei ce au aflat in luna a4a ca sunt gravide, poate chiar mai tarziu.
Dar, avand in vedere ca in cazul vostru sunt toate cumulate, consider ca un 2% tot ar mai ramane(parerea mea!).
Ar trebui sa mearga sa faca un test de sarcina la doctor. Asa v-ati scapa de orice urma de indoiala.

| Violente explică (pentru DeeaMarry):

Menstruație peste sarcină abundentă care a ținut 6 zile de culoare normală? La 4 luni nu au avut niciun simptom de sarcină? Cu ce au alăptat cu picioarele, glandele mamare cand se activează sanii dor și sunt foarte tari și sensibili. Testul de sarcină a fost făcut cu prima urină de dimineata la 4 saptamani de la contact, dacă era sarcină clar se vedea.

Lasă-mi aici un link sau povestește-mi tu că sunt curios.
2% e un procent enorm, poate 0.1%.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Violente):

Nu stiu exact daca sangerarea respectivei a fost abundenta sau nu, daca a tinut 6 zile sau mai putin, dar cert e ca a fost confundata cu menstruatia.
Sanii dor si sunt foarte sensibili si inainte sau in timpul menstruatiei.
Testele alea nu au siguranta 100%.
Uita-te la cateva emisiuni I didn't know I was pregnant pe net. S-au difuzat pe Discovery acum ceva timp. Sunt foarte interesantewinking.
Dar eu cred ca poti sta linistit. Pentru mine, 2% e foarte, foarte putin.

| Violente explică (pentru DeeaMarry):

2% din 100% banuiesc.
Pai probabil respectiva nu a dat deloc atenție menstruației sale și poate o avea de 3 zile atat cat vine si cea peste sarcină.
Ai spus ca tu cunoști "cazuri", sunt mai multe? Menstruația peste sarcină e un mit, nu există așa ceva, dacă ar exista endomedrul ar fi eliminat, sunt doar scurgeri vaginale. "Menstruațiile" peste sarcină sunt rare mai ales cele de care spui tu, confundate cu "menstruația".

Sanii s-au comportat ca de fiecare dată înainte sa îi vină menstruația, au fost tari si puțin dureroși iar după ce menstruația s-a instalat au revenit la normal, moi si ușori, dacă era menstruație peste sarcină persistau pe tot parcursul ei, logic. happy

"Testele alea" nu au siguranță dacă sunt făcute prea devreme și dacă nu sunt făcute cu prima urină de dimineață, momentul în care hormonul este cel mai bine identificat și citit de către test.

Avand in vedere acele emisiuni "fantomă", mi-am spus părerea despre ele. Dacă erau reale, erau peste PRO TV și ANTENA 1. Sunt FOAAARTE umflate, din cate ai putut observa au reconstituire și multă regizare, mie mi s-au părut gen OTV, din această cauză au fost persistat foarte puțin ȘI! Dacă erau adevarate nu se difuzau pe Discovery, trebuie să fii conștientă de asta.

Pe de altă parte acele femei erau păcălite de faptul că își puneau gandul menopauzei, credeau că au intrat la menopauză și așă se păcăleau mai ales ca erau foaaarte plinuțe. Misiunea e un fel de "fenomene stranii".

| DeeaMarry a răspuns (pentru Violente):

Cand spui(scrii) 2% nu poti sa te referi decat la 2 din 100.
Da, sunt mai multe(cazuri din viata reala!). Nu am de unde sa stiu cum aveau ele menstruatia. E logic ca nu era vorba de menstruatie, ci doar de sangerari vaginale, despre care am spus ca s-au confundat cu menstruatia. Repet, menstruatiile sunt diferite de la femeie la femeie, la fel cum banuiesc ca pot fi si sangerarile vaginale din timpul sarcinii.

Da, dar trebuie sa recunosti ca testele de urina nu sunt la fel de sigure precum cele de sange.

Vrei sa spui ca ti se par mai demne de incredere canale tv precum Pro tv sau Antena 1? Sunt canale de divertisment, pe cand Discovery este un canal de stiinta si cultura. In fata mea prezinta o incredere de 10 ori mai mare decat oricare alte posturi tv. Nu am certitudinea ca sunt adevarate, la fel cum nu poti avea nici tu certitudinea ca sunt false. Dar tind sa cred ca sunt cazuri adevarate. Pe de alta parte, nu erau doar cazuri de femei aflate in preajma menopauzei. Erau foarte multe fete cu varsta cuprinsa intre 18-25 de ani.

Iti inteleg dorinta de a ma contrazice, stiind ca vine din dorinta de a te asigura pe tine insuti ca prietena ta nu este insarcinata. Cel mai probabil e ca nu este insarcinata, avant in vedere multitudinea factorilor care indica acest lucru. Ar fi o coincidenta mult prea mare.

| Violente explică (pentru DeeaMarry):

Da, asta ceream, omenie, sa învățăm să fim realistici și să apreciem ceea ce se întamplă sub ochii noștri in viata de zi cu zi, nu din auzite, nu tot ce zboară se manancă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şanse de sarcină sunt 0 %.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

surprise sanse de sarcina nu sunt, dar sanse ca tu sa dezvolti o psihoza pe tema asta sunt cam 99, 9%
si nu glumesc deloc big grin

| mihaelaa18 a răspuns:

Din ce ai scris tu mai sus nu prea sunt sanse de o sarcina. Poate este doar o dereglare hormonala si atat tot. Daca spui ca ai luat si pastila de a 2 zi nu ar trebui sa iti faci griji. Daca vrei ai putea sa te duci la un control medical si vei vedea mai bine cum stau lucrurile.
Dar poti sta linistita ca nu este nimic grav.
Bafta si ai grija de tinehappy

| Bubulin4ik a răspuns:

Dupa simptomele ''ne''date-0%

| Violente explică (pentru Bubulin4ik):

Si totusi, de ce ai mintit cu menstruatia abundenta? :>

http://stirileprotv.ro/......farsa.html

La asta te refereai :-?

| Chaotix a răspuns:

Esti prea precauta... Daca o ti tot asa nu ai de ce sa-ti faci griji. Nici acum nici pe viitor. Ai mai putea adauga ceva in schimb, pe langa prezervativ pentru penis, poti folosi unul si pentru vagin, sa fi si mai sigura ca e totul in regulabig grin.