| Matei050505 a întrebat:

Acum 3 săptămâni iubita mea a fost la mine si s-au întâmplat mai multe lucruri
Un lucru este ca ne am dezbrăcat si ca ne am atins zonele intime (precizez ca penisul nu a intrat in vagin ci doar s au frecat)
Azi trebuia sa ii vina ciclul si nu i-a venit si ne este frica sa nu existe o sarcină.
Care este părerea voastră si va rog sa fiți serioși.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca fata sa ramana gravida, trebuie sa fii avut sex vaginal, ceea ce la voi nu s-a intamplat.
Eu v-as sfatuii sa va lasati de joaca cu cucul sculat, ca cine stie ce se mai intampla data viitoare, daca sunteti inca atat de micuti, ca habar nu aveti unde se concep copii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca astazi 24 Decembrie, conform calculului a reiesit ca ar fi ziua de pornire a menstruatiei, (se putea stabili doar in cazul in care ciclul menstrual este de tipul REGULAT) in acel caz, la fel conform calculului, reiese ca acea joaca sexuala care a avut loc cu 3 saptamani in urma, ar fi fost in data de 2-3-4 Decembrie.
Fiindca intotdeauna, Iindiferent de lungimea ciclului menstrual OVULATIA se produce cu 14 zile inainte de data de pornirea a urmatoarei menstruatii reiese ca scazand 14 zile din data de azi, 24 Decembrie, OVULATIA ar fi urmat sa aiba loc in data de 10 Decembrie (sau zilele urmatoare). In concluzie rezulta ca prima zi a PERIOADEI FERTILE ar fi fost cel mai devreme 6 Decembrie (sau urmatoarele in caz ca s-a produs o dereglare hormonala), astfel ca in mod cert si sigur, acea joaca sexuala a avut loc in perioada INFERTILA a ciclului menstrual si din acest motiv in proportie de peste 99, 9% a fost IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. In mod cert, pornirea cu intarziere a menstruatiei este urmarea unei dereglari aparute in activitatea hormonala, si in mod sigur, negresit, sangerarea menstruala va porni in zilele urmatoare. Multa sanatate!

| Matei050505 explică (pentru corbulalbrosu):

Data exacta când s-a intamplat este 08.12. 2019
apropo nici pana acum nu i-a venit stopul.

| Matei050505 explică (pentru corbulalbrosu):

Data exacta când s-a intamplat este 08.12. 2019
apropo nici pana acum nu i-a venit stopul
deja incep sa-mi fac griji mari

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Matei050505):

Conform calculului a reiesit ca OVULATIA s-ar fi produs in data de 10 Decembrie si PERIOADA FERTILA a fost intre 6 si 11 Decembrie.
Astfel ca pe baza a ceea ce ai precizat acum si anume :
acum 4 ore | Matei050505 explică (pentru corbulalbrosu):
Data exacta când s-a intamplat este 08.12. 2019,
reiese ca acea joaca sexuala s-a petrecut cu 2 zile inainte de ziua de OVULATIE sau altfel spus in perioada fertila REALA in care posibilitatea de a se forma sarcina este deja foarte-foarte mare. Daca a existat nesansa sau ghinionul sa-ti fi existat in uretra ceva resturi de sperma de la o ejaculare produsa cu 1-2 ore mai inainte, doar in acel caz ar putea exista posibilitatea ca intr-adevar iubita sa fi ramas insarcinata si acesta sa fie motivul real ca nu porneste menstruatia. Fiindca pana in prezent au trecut 17 zile de la acel moment, in cazul in care ar exista intr-adevar o sarcina instalata, atunci un test de sarcina efectuat azi sau maine, ar trebui sa devina POZITIV in proportie de peste 90-95%. Iar daca rezultatul obtinut este NEGATIV, in acel caz testul de sarcina va trebui sa fie repetat peste 3-4 zile in cazul in care nu va porni menstruatia pana atunci.

| gaagaga a răspuns:

Care zone intime vatiatins? in afara de penis/vagin (_)(_)=====D/({()}) sau gaura sarpeului cum se mai spune in popor, si atunci sa ne spui! bafta