| pantofipantofi a întrebat:

Acum 3 zile am avut un contact sexual protejat cu prezervativ, prezervativul nu s-a spart ca l-am verificat la final, imi fac totusi griji exista vreun risc de sarcina? imi fac mari griji pentru ca azi ne-am despartit sad si pana imi vine menstruatia o sa stau in stres ma simt "neajutorata" singura...e o senzate foarte urata, exista vreun risc de sarcina? de fiecare data a fost protejat si prezervativul verificat

6 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Cel mai bine este să faci un control la medicul ginecolog sau să aştepţi 3 săptămâni pentru un test de sarcină, mai multe despre asta aici : http://www.sarcinapesaptamani.ro/test-de-sarcina.php însă nu cred că ar fi vreo problemă.

| sebysebyca a răspuns:

Si cum ai verificat prezervativul? ai suflat in el si nu fasaia? eu zic ca esti gravida! daca e baiat si vrei sa-l botezi, o fac eu, dar ii punem numele gheorghe! daca e fata s-o cheme mercedeza sau omida!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu există nici un risc de sarcină, poţi să fi LINIŞTITĂ!

| neutrino a răspuns:

Toate-s bune si frumoase dar spune-mi te rog prin ce metoda ai verificat prezervativul?

| mada303 a răspuns:

Nu iti face nici o grija! nu cred ca e cazul sa te gandesti al o sarcina. stai linistitadaca mereu te-ai protejat nu esti insarcinata! oricum fi optimista ar dupa o bsaptamana de la actul sexual fa un tes de sarcina sa fi mai sigura pen tine! succes!:*

| SalvadoreCurara a răspuns:

Da exista, dar procentul prin care exprimi probabilitatea are o sigura cifra si nu mai mare de cifra 6winking