| dadriana a întrebat:

Acum 3 zile am fost pe la prietenul meu si ne am jucat putin..ne am dezbracat si el a zis sa o facem insa eu n am vrut fiind virgina si el la fel. s a jucat cu penisul in zona de jos si cred ca a avut preejaculare si nu m a penetrat. dar la sfarsit mi a bagat putin degetul in vagin fara sa simt vreo dufere sau ceva. ideea e ca mi a facut si sex oral inainte si a si urinat inainte sa incepem tot jocul.Ar trebui sa imi vina ciclul in5 zile. sa imi fac probleme de o sarcina nedorita?straight face va rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ai mai pus aceeasi intrebare si ieri, 25 februarie.Ai primit 10-12 raspunsuri, nu ai multumit nimanui, ca si-a rupt din timpul lor, ca sa te lamureasca, sa-ti explice ce trebuie sa faci.Acum,de ce mai pui aceeasi intrebare,iarasi? Mergi la un medic, s-au poti sa faci un test de sarcina si afli mai repede si mai sigur!
Nu a stat nici-unul dintre noi, langa tine in pat, sa vada ce si cum iti face partenerul. Daca vrei seriozitate, fii si tu serioasa!

| trixiiie a răspuns (pentru pietrean):

laughing ești epic! Respeeeect!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De data asta nu prea cred ca ai motive.
Dar incetati cu joaca asta periculoasa, inainte sa se intample inevitabilul.
Sexul e joaca de oameni mari si nu din cauza ca sunt ei afurisiti si nu vor sa-i lase si pe copii sa faca sex, ci pentru ca e nevoie de o enorma responsabilitate.
Pe care voi inca nu o aveti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In zona de jos si de cîmpie vor predomina precipitatiile preejaculatoarerolling on the floor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Doar voi ştiţi EXACT ce şi cum aţi făcut :)
Deci, foarte mare ATENŢIE la aceste "joculeţe"!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Exilee a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci probleme deoarece ti-ai pierdut virginitatea.Chiar si daca te-a atins" tot ai rneuntat la ea. Felicitari! Ai renuntat la ceea ce ai avut mai de pret!

| andreiu77 a răspuns:

Nu cred ca o sa fie o sarcina!