| anonim_4396 a întrebat:

acum 6 luni m-am combinat cu un baiat si tot ne certam din diferite nimicuri si bine ne impacam dupa dar totul pana acum o saptamana cand am vb pe mess eu eram foarte nervoasa si el a nceput sa glumeasca cu mine pe mess, si am inceput sa vb urat cu el si ne-am despartit a 2 zi ma intreaba daca am vb serios si eu am zis normal ca nu ne-am impacat atunci si dupa 2 zile m-am dus la o prietena de-a mea care mai avea un frate care a baut ceva bautura si a inceput sa ma muste pe mine d fata sa faca cate tampenii... dupa asta el a inceput a se lauda la prietenu meu ca sa sarutat cu mine lucru fiind ne adevarat din ziua acea s-a schimbat foarte mult fata de mine. si acum nu mai suntem impreuna desi pe messenger imi zice ca nu ma poate uita ca tine la mine ca ma iubeste si cand ne intalnim nu zicem nimic nici unu ca si cum nu neam cunoaste eu nu ii zic nimic fiindca ma gandesc daca nu ma baga in seama si ma mai fac si de ras nu stiu ce sa mai cred nu stiu ce sa fac eu vreau sa ma impac cu el si nu stiu cum sa o fac cum sa ii zic va rog ajutati-ma dati un sfat nu stiu orice

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai iti cam meritzi soarta. in primul rand iubitul din cate stiu eu este langa tine ca sa te ajute nu numai sa-ti versi nervii pe el si el sa suporte ca o papusa. apoi si c daca a baut ala ca ce chestie te-a muscat pe tine? nu prea stiu sa poti musca un om daca lui nu`i place.
si daca vrei sa te impaci cu el incearca sa renunti la orgoliul tau si mai gandeste`te si la el daca tzii cu adevarat la el ai putea sa-i arati asta nu numai sa te iei de el si sa te certzi cu el cand ai u chef ...are si el sentimente nu este un animal si uite ca nicidecum marioneta ta...

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai draga mea, vb cu el si spune-i ca il iubesti, spune-i tot ce simti, si spune-i ca nu e adv ca te-ai sarutat cu acela, si ca trebuie sa aiba incredere in tine, nu se poate altfel.Stiu cum e sa nu fi cu persoana iubita, e dificil sa fi despartita de el, daca il iubesti, dar daca si el te iubeste, te va crede si te va ierta...fi sincera cu el si propune-i sa vb sincer si sa te creada, ai nevoie de incredere din partea lui, si daca va iubiti atunci sigur exista o sansa de impacare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea asta frate... distruge până și gramatica/punctuația. Asta se întâmplă când umbli după pe**ă în loc să stai cuminte la școală. Mai ești și anonimă, n-are rost să-ți dau un răspuns concret.
Monico, te-ai gândit la o carieră în psihologie? Semeni foarte mult cu un psiholog, cuvinte multe, cu un scop simplu și ușor de atins, dar pe care îl ocolești prin cuvinte „dulci" și inutile, ceea ce înseamnă că peste 90% din cuvintele tale sunt de prisos. Fără supărare.