| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Stiu ca e mult de citit dar am nevoie de cateva sfaturi. Am fost cu un baiat acum ceva timp(el s`a despartit de prietena lui ca sa fie cu mine) apoi ne-am despartit si el s`a pus cu prietena mea cea mai buna, apoi s`a despartit de ea si s`a impacat cu fosta luilaughing stiu pare stupid.Noi am mai continuat sa vorbim dar prietena lui era foarte geloasa si imi dadea ignor de pe id`ul lui, m`a blocat pe facebook si alte nimicuri din asteachatterbox. Acum cam o luna el s`a despartit de ea si am inceput iar sa vorbim si ne-am intalnit de cateva ori, dar i-am zis ca voi purta aparat dentar si s`a cam racit tot.Ieri ne-am intalnit iar fiind intr-un grup de prieteni, am vorbit si apoi nu stiu cum a venit vorba si a zis ca vrea sa ma duca el acasa acasa pentru ca nu poate fi de fata cu prietenii lui cu mine pentru ca e iar cu fostastraight face. Cand am auzit am ramas soc si m`am retras dar eu tin la el si pana la urma ne-am sarutat si de fata cu prietenii lui. apoi m`a dus acasa si ne-am certat putin si acum nu vorbeste cu mine doar cateva cuvinte si tot eu l`am bagat in seama.De fiecare data s`a intamplat asa sa ne certam si s anul ramanem amici.As vrea sa stiu cum ii pot spune ca vreau sa nu ne mai certam? din nimicuri si ca inteleg ca s`a impacat cu fosta dar macar un stupid "Ce faci?" thinking nu vreau sa fim certati mereu.

Răspuns Câştigător
| Secrett a răspuns:

Draga gossip, stiu intr-un fel prin ce treci. si eu cand m-am despratit de fostul' prietena lui era cam geloasa, iar el se indepartase de mine pentru ea. Eu si el eram prieteni foarte buni pana in acel moment si m-a durut ca relatia noastra s-a racit. Cred ca ar trebui sa te grabesti sa ii spui ce ai de spus deoarece relatia voastra ar putea deveni din ce in ce mai distanta... Dupa parerea mea ar trebui mai intai sa ii spui ca tu te-ai atasat de el ca prieten si ca nu vrei sa va mai certati din toate nimicurile pentru ca nu merita oh go on. Spune-i ca ai vrea sa fiti ca inainte, ca fie totul perfect, iar voi sa fiti doar amici, pentru ca nu are rost sa renuntati la amicitia voastra din toate nimicurile! >big grin

3 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

El nu stie ce vrea si cred ca nu te merita ...cum vine asta? se desparte de una,sta cu alta. asta nu e iubire, e vagabonteala.eu zic sa-l lasi chiar daca iti este greu trebuie sa-l uiti pentru ca nu merita iubirea ta.o sa-ti fie greu, dar cu timpul o sa-l uiti...bafta si lupta pentru fericirea ta. poti cunoaste alti baieti.nu e el singurul. sper ca te-am ajutat :*

| alylove15 a răspuns:

Nu te merita...ar fi bine sa renunti sa nu mai fiti impreuna, ar trebui sa il intrebi daca vrea sa ramaneti amici iar daca va spune nu lasa-l in pace, te va cauta tot el.winking

| BigGirlPretty a răspuns:

Buna.pai,.,cand te mai vezi cu el pe stradalove struck, chiar daca e cu prieteni pune'te in fata lui si spune-i ca trebuie sa vorbiti si mergeti mai in spate unde puteti vorbi si ii spui ca ai vrea sa nu mai fie suparat pe tine si ca sa va impacati ca amici desigurlove struckdaca zice bine cu timpul incerca sa te apropi de el apoi spune-i ce simti si vezi ce se intamplalove struck.[fundita?]