| Misou a întrebat:

Acum aproape 2 ani, in vara se fac doi ani, am avut un " iubit ". Primul meu iubit. S-a tinut cap 3 luni de capul meu sa fiu cu el si nu voiam, pentru ca eu aveam 16 ani si el 19 si mi se parea foarte mare pentru mine. Pana la urma am acceptat. O zi am fost cu el, atat. Am iesit afara in ziua aceea, si a mancat inghetata si si-a murdarit tricoul. Mi-a spus sa urc cu el repede sa-si schimbe tricoul ca nu face nimic, doar isi schimba tricoul, sa nu raman singura, ca e si matusa lui acasa.Am urcat, matusa lui era intr-adevar acasa. A durat cam 10 minute straight face sa-si caute un tricou. Apoi a venit sa se incalte sa plecam,si matusa lui a zis ca pleaca in oras. Atunci el a zis ca se duce pana la baie ( pretext ca sa astepte sa plece matusa lui). Matusa lui a plecat si ce a urmat : Pe scurt,m-a obligat sa intretin relatii sexuale cu el. Da,obligat! Sper sa nu radeti de mine Nu ma puteam misca, ma imobiliza,plangeam dar nu-i pasa. La un moment dat obosisem, eram foarte obosita si simteam ca nu mai am nici o putere. N-am mai putut lupta,nu puteam face nimic. mi-a zis " lasa-ma sa termin ca oricum o sa-ti placa, asa sunteti toate ". Si a facut-o. M-a durut ingrozitor. Foarte foarte tare si nu exagerez. N-am mai simtit niciodata o durere atat de mare. Dupa ce s-a terminat totul, m-a lasat sa plec. SI mi-a zis " Sunt sigur ca ti-a placut. Te-am initiat, nu mai esti o fraiera. " L-am blocat pe fb, mi-am schimbat numarul de telefon, tot. Peste jumatate de an m-a intrebat de ce m-am racit asa brusc de el, ca el ma iubea, dar nu putea sta cu o fata fara sa faca nimic, asa ca m-a initiat. Avea impresia ca daca ma culc cu el o sa-l iubesc. O zi si mi-a distrus viata. O zi! Am inceput sa ma tai pe maini. De abia acum 4 luni, de cand sunt cu actualul meu iubit (pe care-l iubesc enorm si el pe mine, am fost cei mai buni prieteni 3 ani si acum suntem impreuna. Sunt convinsa ca ma iubeste si face totul pentru mine.credeti-ma. Il iubesc si ma iubeste! ) nu ma mai tai.El m-a facut sa nu ma mai tai. Mi-am revenit cat de cat dar mai intru in depresie si atunci...e urat rau. Un an de zile n-am mai avut prieten. Apoi am fost cu un baiat cam 6 luni,dar n-am facut nimic cu el. Nu am vrut. Pentru mine sexul a fost ceva oribil,de care mi-e frica si nu inteleg de ce le place oamenilor asa mult. Fostul stie ca sunt virgina. Actualul (primul baiat pe care-l iubesc si care ma iubeste) stie ca sunt virgina. M-a intrebat daca m-am culcat cu fostul,ca ar intelege, i-am zis ca nu. E adevarul.Dar nu pot spune nimanui ca nu mai sunt virgina,nu vreau! Actualul e singurul baiat cu care vreau sa ma culc si cu care am vrut vreodata, dar daca ma culc cu el il voi pierdesad. Daca-i spun ce s-a intamplat cu adevarat, ori va crede ca mint, ori ma va crede, dar va zice ca m-am culcat cu fostul, din moment ce nu mai sunt virgina. Eu vreau sa-l consider pe el primul sad.Ne facem si planuri de viitor.Dar.ce sa fac? crying.
Acum mi-e frica si ca am BTS. adica, cam dupa 6 luni dupa ceea ce s-a intamplat, am avut niste bubite pe labii, ca si cum ar fi fost carnea rupta. Dar au trecut in 2 luni, de la sine.si de atunci n-am mai avut nimic. Ciclul mi-a venit normal, dar cam 2 luni dupa ce s-a intamplat aveam dureri groaznice. Dupa totul a revenit la normal. Pe corp n-am avut nimic.
Am 18 ani si nu stiu ce sa fac,cum sa pot trece peste,daca pot trece peste, cum sa nu pierd persoana iubita si cum sa rezolv totul. Exista vreo rezolvare? Parintilor nu le spun! Nu ar inteleg! Credeti-ma.
Am o viata buna, sunt inconjrata de oameni care ma iubesc, invat bine, sunt cuminte ( sunt! crying ), am avut 3 prieteni pana acum, nu ma dau la baieti, sunt la cel mai bun liceu din oras, cea mai buna clasa, invat bine. De ce? Ce am facut sa mi se intample asta? Daca se afla, voi pierde tot ce am mai de pret si care ma tine in picioare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Nu este adevarat, ai sa vezi. Inca nu ai trecut peste faza cu violul, de asta gandesti asa.

18 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Dupa ce te-a obligat sa intretii relatii cu el, tu trebuia sa mergi la sectia de politie si sa depui plangere impotriva lui pentru viol si sex cu minore. Apoi ar trebui sa vezi un psiholog singura si sa-i povestesti prin ce ai trecut.Tu trebuie sa vorbesti cu actualul si sa-i povestesti totul. Daca te paraseste e foarte prost.

| Misou explică (pentru Awesom):

Ii spun si cu ce ma ajuta? Va zice ca mint.
Asa sunt majoritatea fetelor, baga pretexte sa se scuze ca nu mai sunt virgine. Si el e virgin si tine la treaba asta.
" De ce nu mi-ai spus de la inceput? " ( faza ca nu aveam incredere in el nu merge, il cunosc de prea mult timp)
" Cu fostul nu te-ai culcat? ".
etc...
nu ma ajuta asta...

| Awesom a răspuns (pentru Misou):

Tu trebuia sa-i spui sincer ca te-ai culcat cu altul inainte.Chiar nu inteleg, asta cu ambii virgini.E o prostie. Daca te paraseste inseamna ca nu te iubeste si nu te apreciaza deloc.Parerea mea.

| Misou explică (pentru Awesom):

" Hei, stii, am fost violata "
" ok, te inteleg "
Niciodata nu e asa... nu m-ar intelege/crede nimeni.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spovedeste-te, si o sa fie mai bine

| sofisis a răspuns:

Draga mea, oricat de traumatic a fost, nu e vina ta si daca cineva te va considera tarfa pentru asta, nu merita nici un scuipat de la tine.
Oricum actualul o sa isi dea seama ca nu esti virgina deci mai bine ii spui.
Mai bine afla din gura ta decat pe pielea lui/ Atunci chiar ca va zice ca minti si cauti scuze.
Oricat de greu ar fi trebuie sa vorbesti despre asta.

| Public22 a răspuns:

Am citit povestea ta, nu am cuvinte. Cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul iubitului tau, daca te iubeste, sigur te va intelege. Impreuna veti trece peste asta. Spune-i exact cum s-a intamplat.

| Misou explică (pentru Public22):

Ii spun si cu ce ma ajuta? Va zice ca mint.
Asa sunt majoritatea fetelor, baga pretexte sa se scuze ca nu mai sunt virgine. Si el e virgin si tine la treaba asta.
" De ce nu mi-ai spus de la inceput? " ( faza ca nu aveam incredere in el nu merge, il cunosc de prea mult timp)
" Cu fostul nu te-ai culcat? ".
etc...
nu ma ajuta asta...dar mersi

| Public22 a răspuns (pentru Misou):

Stii ceva nu ai cum sa capi de asta, mai bine îi spui acum de cat mai tarziu. Daca vei face sex cu el, prea prost sa fie sa nu-si dea seama ca nu ai fost virgina. Atunci va fi mai grav. Daca nu te crede inseamna ca nu te iubeste.

| Misou explică (pentru Public22):

Mersi. O sa-i spun. Si o sa-l pierd. Si nu-mi voi mai face iubit niciodata. Cam asta o sa fie viata mea, cel mai bine asa esad

| Misou explică (pentru Public22):

Nu cred ca voi trece peste. nu am cum, mi-a distrus viata

| Public22 a răspuns (pentru Misou):

Cel mai bine e sa vorbesti cu cineva despre asta, sa te descarci. te va ajuta cel mai mult.

| Public22 a răspuns (pentru Misou):

Nu este adevarat, ai sa vezi. Inca nu ai trecut peste faza cu violul, de asta gandesti asa.

| darriya a răspuns:

Daca nu-i vei spune,tot va afla,cand vei face dragoste cu el,tie iti va veni in minte acele faze prin care ai trecut si vei incepe sa plangi,tremuri,si vrei nu vrei tot ii vei spune, mai bine fa-o acum, spune-i ce s-a intamplat, cum a fost situatia, de ce ai ajuns sa te tai pe maini.si va intelege daca te iubeste, tu trebuia sa te duci la politie, ai gresit il bagai la puscarie pe "violatorul", ia-ti inima in piept si spune-i sa nu fie mai rau mai tarziu.

| darriya a răspuns (pentru darriya):

*in dinti"scuze

| Marrry a răspuns:

Daca mai tii mult asta in tine, probabil vei intra si mai adanc in depresie. Sfatul meu e sa de descarci. Daca nu vrei ca parintii/prietenii tai sa afle, poti apele la un psiholog. El te asculta, te vindeca, dar niciodata nu te va judeca. El nu va spune ca minti, te va crede. Poti economisii bani din alocatii sau din banii de buzunar pentru al platii fara ca altii sa afle.

| Misou explică (pentru Marrry):

sad Mersi.Dar prefer sa pastrez pentru mine, sa nu ma vada nimeni la fata. Mi-e prea rusine si probabil as fi considerata tarfa...chiar nu sunt

| Gabry01 a răspuns:

Stii..parerea mea sincera e ca daca te iubesc cu adevarat, o sa te creada si cei cel mai important o sa te inteleaga, dar daca nu inseamna ca este un mare prost..asa vei sti sigur daca te iubeste cu adevarat sau nu

| anonim5555333 a răspuns:

Bun, daca actualul te iubeste cat de putin te accepta, cu atat mai mult ca ai fost violata, ai nevoie de sprijin. Daca nu, lasa-l in pace si gandeste-te ca vei gasi pe altcineva si vei fi fericita. Un psiholog te-ar ajuta mult.