| kristina13 a întrebat:

Acum cateva luni,adica prin iunie-iulie, am fost la iarba verde impreuna cu niste prieteni, printre care si actualul meu prieten.El e cam gelos si s-a suparat pe mine pentru ca un baiat se tot dadea la mine si zicea niste lucruri urate despre prietenul meu.Eu nu l-am prea bagat in seama si i-am zis sa ma lase in pace si sa vorbeasca frumos despre prietenul meu.Dar, iubitul meu s-a suparat pe mine si nu vroia sa vorbeasca cu mine si nu stiu de ce pentru ca nu era vina mea ca ala se dadea la mine.Si apoi m-a rugat sa intru cu el in apa, pentru ca era pe acolo un rau sau nu stiu ce si nu am vrut pentru ca apa era rece si imi era frig si sa- suparat pe mine.Iar, eu stateam cu prietena mea cea mai buna pe patura si din nou s-a suparat pe mine pentru ca zicea ca eu nu-l bag in seama.Nu a vorbit cu mine deloc tot drumul in timp ce mergeam spre casa. Apoi m-a sunat a doua zi ca sa imi spuna ca nu mai e suparat pe mine si a zis ca ma mai suna,dar nu ma mai sunat deloc pana prin august si i-am zis ca in sfarsit m-a sunat si el dupa atata timp si a zis ca a vrut sa ma sune,dar nu a avut semnal pentru ca era la tara si cand am vorbit cu el nu se auzea prea bine, se auzea intrerupt pentru ca nu era semnal si a zis ca ma mai suna, dar nici pana acum nu ma mai sunat.Eu inteleg ca nu era semnal, dar macar putea si el sa ma sune si sa vorbeasca cu mine macar un minut sau sa imi dea un mesaj.La inceputul relatiei ma suna si de 3-4 ori pe zi si acum nu ma mai suna deloc.Eu nu stiu ce sa fac,il iubesc, dar as vrea sa ma despart de el pentru ca vad ca nu ii pasa deloc de mine, iar fostul prieten imi trimite mesaj si ma suna ca sa ma impac cu el. I-am zis ca nu stiu daca voi face asta.Eu inca mai tin putin la el, dar nu stiu daca sa ma impac cu el pentru ca m-a dezamagit de prea multe ori si m-am despartit de el de multe ori pentru ca se dadea la alte fete sau pentru ca ii placea de alte fete.Si acum a inceput sa imi placa de un baiat care sta in cartier cu mine si el se cam da la mine si prietenii lui zic ca lui ii place de mine.Ce sa fac? Sa ma despart de actualul meu prieten, sa ma impac cu fostul prieten sau sa incerc sa fiu impreuna cu baiatul de la mine din cartier?

4 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Mda, daca nu avea omul semnal? Cum vrei sa-ti dea mesaje? Si sa te sune? Hai ca sunteti culmea! Asteapta sa se intoarca de pe acolo, si sa vorbiti fata in fata...

| neutrino a răspuns:

Aceasta se numeste ipocrizie.

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Ia o maimuta aia nu te va dezamagi))

| andras1060 a răspuns:

1. Kristina inspira si expira aer proaspat putin si apoi sa scrii. Nu vreau sa fiu rea, dar esti putin confuza si cam in ceata.
2. Tu l-ai sunat pe prietenul tau sau ai asteptat doar sa te sune el?
3. De ce sa mai fi cu fostul daca te-a dezamagit?

Acum sincera sa fiu consider ca trebuie sa te intalnesti cu iubitul tau fata in fata, asa e cel mai bine, lamuriti lucrurile si vezi apoi ce faci. Doar dupa ce iti revezi prietenul poti sa iti dai seama ce sa faci. Alege cu inima si gandeste-te tu putin: Cine te merita cu adevarat, iubitul sau baiatul din cartier? Numai tu poti sa iti dai seama...